preloader
search-icon

Продукти Програми

Дослідження «Розгляд та ухвалення євроінтеграційних законопроєктів у ВРУ»

У дослідженні «Порядок розгляду та ухвалення євроінтеграційних законопроєктів у Верховній Раді України» автори відзначають, що попри закріплення євроінтеграційного курсу в Конституції України та вжитті початкових заходів з організації процесу інтеграції все ще існують істотні проблеми. Європейська інтеграція потребує системного та чіткого підходу з залученням всіх ключових дійових осіб у процесі наближення законодавства.

По-перше, задля підвищення спроможності Парламенту необхідно ухвалити зміни до Регламенту ВРУ, які будуть відповідати на всі сучасні виклики. Цей крок є необхідним для загального процесу європейської інтеграції та має бути вжитий якнайскоріше.

По-друге, без ефективної взаємодії Парламенту та Уряду не можливо забезпечити стабільність процесу європейської інтеграції. Окрім того, експертиза є ключовим аспектом прогресу. Уряд після подолання проблеми законодавчого спаму має здійснювати експертизу всіх законопроєктів з метою запобігання будь-яких невідповідностей законодавству ЄС під час розгляду нових законопроєктів.

По-третє, планування має здійснюватися системно і розроблятися у співпраці з усіма ключовими дійовими особами у процесі наближення законодавства. Такий підхід, допоможе прискорити процес європейської інтеграції та підвищити його ефективність.

Повну версію дослідження ви можете завантажити з цієї вебсторінки.

Дослідження підготували експерти Центру політико-правових реформ О. Марусяк та В. Мельник. Публікація «Порядок розгляду та ухвалення євроінтеграційних законопроєктів у Верховній Раді України» стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст публікації не обов'язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів. Публікація здійснена в рамках Програми USAID «РАДА: наступне покоління», яка є п’ятирічною ініціативою (2021-2026), що впроваджується ГО «Інтерньюз-Україна».

Завантажити