preloader
search-icon

онлайн-презентація дослідження

Як європейські парламенти та уряди співпрацюють у питаннях законодавчого циклу?

Як європейські парламенти та уряди співпрацюють і консультуються в питаннях законодавчого циклу?

Про це під час онлайн-презентації розповість міжнародний експерт Westminster Foundation for Democracy Серґіу Ґалітчі, який в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління» здійснив дослідження «Оцінка найкращих європейських практик співпраці та проведення консультацій національних парламентів з урядами щодо законодавчого циклу».

Коли: 17 березня, о 14:00

Де: платформа ZOOM

Реєстрація: до 18:00 14 березня необхідно заповнити коротку гугл-форму або повідомити про участь на мейл vnovak@internews.ua, вказавши своє ім'я, прізвище та посаду.

Запрошуємо до участі народних депутатів України, їхніх помічників, працівників Апарату ВРУ, урядовців, представників програм міжнародної технічної допомоги і організацій, які спеціалізуються на цій тематиці.

У своєму дослідженні Серґіу Ґалітчі проаналізував законотворчий процес у п’яти європейських країнах (Ірландії, Грузії, Латвії, Чехії та Великій Британії (Шотландії󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿), даючи відповіді на питання:

  • хто ключові учасники законотворення?
  • як готуються законопроєкти до парламентського розгляду?
  • які етапи законодавчого процесу в парламенті?
  • які наявні інструменти парламентського нагляду?

Також автор звертає увагу на важливість парламентсько-урядової співпраці, особливо під час перевірки ЄС законопроєктів на предмет дотримання відповідності. Саме тому європейські країни перед вступом до ЄС ухвалювали окремі закони про таку співпрацю.