preloader
search-icon

англомовне медіа, що пояснює Україну світові

UkraineWorld

виклик

Україна у центрі уваги світової преси

У кінці 2013-го та на початку 2014-го події українського Євромайдану опинилися у центрі уваги світових ЗМІ. Криваві сутички між правоохоронцями та протестувальниками у Києві західні видання оцінювали як «переломний момент» в історії України.

Навесні 2014-го Росія анексувала Крим, ініціювала проросійські виступи на півдні та сході України, а згодом – розпочала відкритий військовий конфлікт на Донбасі. Журналісти міжнародних видань потребували актуальної та достовірної інформації про події в Україні. Активно перешкоджати доступу до правди почала російська машина дезінформації: пропагандистські канали Russia Today та Sputnik ні на хвилину не припиняють поширювати світом фейки про Україну.

рішення

Нетворкінг для українських експертів та міжнародних ЗМІ

У 2014 р. ГО «Інтерньюз-Україна» ініціювала створення міжнародної аналітичної групи UkraineWorld. Ця волонтерська ініціатива об’єднала ключових українських і міжнародних експертів та журналістів, зацікавлених у висвітленні ситуації в Україні, а також протидії пропаганді і дезінформації.

Станом на 2018 р. до Google-групи UkraineWorld долучилися майже 300 журналістів, редакторів та експертів з понад 100 організацій, видань та аналітичних центрів з усього світу. Західні журналісти отримують потрібну їм інформацію напряму від українських експертів та дипломатів, які теж є членами групи. Також на запит колег українські журналісти готують матеріали про Україну для західної аудиторії.

Обговорення ініціативної групи переросли у англомовне медіа ukraineworld.org, де зібрані статті, інфографіка, відеоматеріали та подкасти про Україну. Серед найпопулярніших тем – російська агресія, поточна політико-економічна ситуація, реформування країни, видатні українці. Понад 7 тисяч підписників приєдналися до спільноти UkraineWorld у Facebook та Twitter.

результат

Публікації в світових виданнях та просування бренду України

Матеріали аналітиків UkraineWorld з’являються у провідних світових виданнях: Financial Times, Atlantic Council, Newsweek Europe, EUObserver, Euractiv, OpenDemocracy. Деякі публікації набули широкого резонансу, як наприклад стаття про націоналізм, яка у квітні 2018 р. лідирувала в UkraineAlert Blog на Atlantic Council.

Ніл Баклі, редактор в Financial Times, зазначив, що він уважно слідкував за обговореннями в чаті групи UkraineWorld і це дуже допомогло йому в підготовці матеріалу Russia tests Council of Europe in push to regain vote.

Мелінда Харінг, редактор в Atlantic Council, подякувала авторам UkraineWorld за серію матеріалів про війну на Донбасі:

Автори UkraineWorld регулярно пишуть про українських політв’язнів у Росії та надають цій проблемі міжнародного розголосу. Так, статтю про Павла Гриба – наймолодшого бранця Кремля – опублікувала платформа OpenDemocracy (понад 8 млн читачів на рік).

Відео-пояснення для західної аудиторії (Why Crimea is not Russia; How to freeze a conflict? Russian scenario) набрали понад 37 тисяч переглядів у Facebook.

Серед планів проекту – розширення мережі міжнародних експертів та журналістів у групі, проведення офлайн-подій, подальше створення контенту (відео, інфографіка, тексти, аудіо), який би доносив правдиву інформацію та формував об’єктивніший та повніший образ України у світі.

Події та новини

Подія
Як знайти баланс між свободою та безпекою в інформаційній сфері? – дискусія 12 квітня

У рамках Київського безпекового форуму відбудеться захід «Слова та війни: як знайти баланс між свободою та безпекою в інформаційній сфері?». Співорганізатор: ГО «Інтерньюз-Україна», UkraineWorld.