preloader
search-icon

Журналістика рішень:

Стипендії на історії зі Сходу та Півдня України

ГО «Інтерньюз-Україна» відкриває реєстрацію учасників стипендіальної програми на створення матеріалів у напрямі журналістики рішень. Пріоритет буде надаватися ідеям журналістів із південної та східної України, які стосуються впровадження реформ на місцевому рівні.

Усе більше українців вимагають від представників медіа не лише відповідей на класичні запитання журналістики «хто?», «що?», «де?», «коли?» та «чому?». Набагато важливішою для них є відповідь на запитання «що робити далі?». Саме у цій площині розвивається абсолютно новий на українському медіаринку напрям Solution Journalism (або «журналістика рішень»).

Сума стипендії: від 2 000 грн до 4 000 грн в залежності від теми та типу матеріалу. Для участі необхідно зареєструватися до 17 квітня за посиланням. Учасникам, які успішно пройдуть відбір, прийде підтвердження на електронну пошту до 24 квітня.

ОСНОВНІ ОЗНАКИ ЖУРНАЛІСТИКИ РІШЕНЬ

  • Відповідає на запитання «Як?».
  • Розкриває соціальну проблему або конфлікт.
  • Дає приклад інноваційного вирішення проблеми.
  • Орієнтується на цільову аудиторію, яка могла би повторити це рішення.
  • Розповідає позитивні історії, але не має ознак реклами/піару.
  • Фокус – на ефективності, а не на добрих намірах; журналіст наводить очевидні докази результатів завершеної справи.

ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

У конкурсі можуть брати участь представники медіа (друковані, онлайн та телевізійні), ОКРІМ КОМУНАЛЬНИХ медіа, та незалежні журналісти (за наявності домовленості з медіамайданчиком про майбутнє розміщення матеріалу). У заявці можна запропонувати до трьох матеріалів. Умовою отримання стипендії є гарантія розміщення вироблених матеріалів в ефірі/на шпальтах відповідної медіаорганізації.

Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти), яка також надаватиме консультаційну підтримку відібраним учасниками під час виробництва матеріалів. Великою перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки тощо або створення лонгрідів.

Приклади матеріалів, написаних у жанрі журналістики рішень за підтримки ГО «Інтерньюз-Україна»:

Сортуй розумно. Як соціальне підприємство допомагає Франківську сортувати сміття;

За пенсійним горизонтом. На Тернопільщині літні люди беруться до танцю;

В Бахмуті громадська організація, що опікується родинами учасників АТО, облаштувала простір для дозвілля дітей;

Мала сцена для великої мети.

Додаткова інформація: координаторка програми Олександра Панова (opanova@internews.ua).

Програму організовано ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.