Наші публікації

Назва: «Медіа-захід. Інструкція з організації та проведення»

Рік випуску: 2017

Успішний медіа-захід від ідеї та концепції до реалізації та посткомунікації. У цьому посібнику зібрані рекомендації, інструкції та практичні поради, які допоможуть провести прес-тур або конференцію. Розглядаємо як врахувати логістичні, бюджетні та інформаційні тонкощі роботи з медіа, народними депутатами, офіційними установами. Розбираємось як аналізувати роботу і робити висновки для майбутніх подій. Видання засноване на досвіді проведення заходів у рамках Програми USAID Рада, яку виконує Фонд Східна Європа. 

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

Назва: «Слова і війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою»

Рік випуску: 2017

Видання є оглядом досвіду України у протистоянні кремлівській пропаганді в умовах інформаційної війни, аналізом впливу російської пропаганди, її механізмів та каналів комунікації в Україні. Тут також запропоновані шляхи боротьби з негативним впливом дезінформації в умовах війни, надано рекомендації для української влади та міжнародної спільноти. Над книгою працювала група авторів, які підготували власні дослідження, провели інтерв’ю з ключовими українськими громадськими організаціями, експертами з вивчення російської пропаганди, фактчекінгу та інформаційної безпеки. ​

Онлайн-версію можна знайти тутplease download English version here

 

 

Назва: «Голос війни: історії ветеранів»

Рік випуску: 2017

«Голос війни» – це історії військових, які захищали наш дім, країну, захищали наш вибір та незалежність. Людей. Не всіх вони хотіли захищати і не всіх змогли, кого хотіли. У їхніх голосах ми іноді можемо почити цей біль. Бо вони говорять без посередників, без фільтра та обмежень. Під обкладинкою – унікальна можливість прожити окремі моменти війни. Побути солдатом. Прожити нашу спільну історію. Відчути як пахне залізо, зрозуміти їхній страх, сміх, тугу, докори сумління.

Онлайн-версію книги можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Рекомендації для стейкхолдерів. Як підсилити інформаційну безпеку в Інтернеті під час конфлікту»

Рік випуску: 2017

Рекомендації щодо інформаційної безпеки в Інтернеті та взаємодії між стейкхолдерами під час конфлікту спрямовані на оптимізацію кризової комунікації державних органів з громадянським суспільством, бізнесом, медіаспільнотою. Вони допоможуть журналістам, військовослужбовцям лідерам громадського сектору, користувачам переглянути свою поведінку в Інтернеті. 

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Путівник по реформах»

Рік випуску: 2017

Книга для розуміння сімнадцяти ключових реформ в Україні. Вона допоможе краще розібратись у сутності реформ, спонукатиме глибше досліджувати її процеси та краще пильнувати владу на місцях, сприяти впровадженню змін і бути змінами самим. Видання розроблено «Інтерньюз-Україна» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

Онлайн-версію посібника можна знайти тутplease download English version here

 

 

 

 

Назва: "Пропаганда, углубляющая пропасть во взаимопонимании". Мониторинг СМИ стран Восточного партнерства и России

Рік випуску: 2017 

Моніторинг ЗМІ країн Східного партнерства та Росії проводився влітку 2016 в рамках проекту "Спільні зусилля і професійні знання з протидії пропаганді". У виданні представлені результати дослідження, меседжі та наративи, які використовує російська пропаганда, канали їх розповсюдження. Також тут міжнародні експерти надали свої рекомендації з протидії пропаганді. 

Онлайн-версію посібника можна знайти тут (російською), english version can be found here

 

 

Назва: Проект «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». Доступно про євроінтеграцію в матеріалах учасників проекту за 2015-2016 рр.

Рік випуску: 2017

В посібнику зібрано матеріали, що підготували учасники грантових конкурсів в рамках проекту. Вони стосуються широкого спектру питань, об’єднаних тематикою євроінтеграції України. До посібника додається DVD-диск з відео- та радіосюжетами.
Проект реалізується за кошти Програми «Підтримка демократії», яка фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). 

Онлайн-версію можна знайти тут

 

Назва: Європейський Союз Посібник для журналістів

Рік випуску: 2016

Посібник створено для сприяння більш професійному висвітленню тематики Європейського Союзу в українських ЗМІ . Він допоможе розібратись в офіційних джерелах інформації, контактах інституцій ЄС, як зв’язатись з українськими аналітичними центрами та спеціалізованими веб-порталами й ресурсами.

Посібник було створено за підтримки Представництва Європейського Союзу

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Як розгадати пропаганду» 2 випуски

Рік випуску: 2016

Практичні поради як розпізнати фейки, «тролів» та інші засоби інформаційної війни Кремля. Рекомендації як захистити себе від дезінформації подано у вигляді зручної інфографіки-пам’ятки.
 
 
 

 

 

 

Назва:  «Комунікування реформ: планування, реалізація, оцінка»

Рік випуску: 2016

У посібнику зібрано рекомендації з побудови та оцінки результатів ефективних інформаційних кампаній реформ в Україні, визначення цільових аудиторій, а також каналів комунікації. 

Посібник розроблено в рамках Програми USAID РАДА, що реалізується Фондом Східна Європа

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Інформування про реформи: практичні рекомендації та українські практики»

Рік випуску: 2016

Посібник містить практичні поради з комунікації реформ, вибору каналів інформування аудиторії та спікерів. Тут також розглянуто приклади та помилки інформкампаній окремих реформ в Україні.

Брошуру розроблено в рамках Програми USAID РАДА, що реалізується Фондом Східна Європа

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Асоціація з ЄС у ваших медіа» посібник для журналістів

Рік випуску: 2015

У посібнику розглянуто базові поняття для професійного висвітлення європейської інтеграції України. Він допоможе відрізнити важливу інформацію від другорядної, зорієнтуватись у джерелах інформації та коментарів.

Публікація посібника стала можливою завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агенство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз.

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

Назва: Посібник для бізнесу «Як вийти на ринки ЄС» 

Рік випуску: 2015

У посібнику містяться практичні поради бізнесові щодо виходу на міжнародні ринки, пошуку партнерів, а також корисні інформаційні ресурси та досвід успішного бізнесу, що експортує. 

Посібник видано за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження».

Онлайн- версію можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Свобода медиа в странах Восточного партнерства 2014»

Рік випуску: 2015

Дослідження є аналітичним продуктом моніторингу свободи медіа країн Східного партнерства: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Видання доповнене інфографікою щодо свободи медіа, що забезпечуються законами та державною владою країн, доступу до телебачення й Інтернету.

Видання підготовлено в рамках проекту «Моніторинг свободи медіа країн Східного партнерства» за підтримки ЄС

Онлайн-версію можна знайти російською тут та англійською тут

 

 

Назва: «Анексія Криму та її наслідки для Кримських ЗМІ та журналістів» аналітичний звіт 

Рік випуску: 2015

У звіті представлено наслідки анексії Криму,показано становище кримських ЗМІ, приклади тиску та обмеження прав медіа у 2014-2015 роках.

Публікацію було здійснено з коштів Програми «Підтримка Демократії», в рамках програми польської співпраці з метою розвитку Міністерства Закордонних Справ Польщі. 

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

Назва:  «Информационный обман как не попасть впросак?» Посібник з медіаграмотності

Рік випуску: 2014

У посібнику на простих прикладах пояснюється як критично аналізувати медіаповідомлення, розгледіти пропаганду, помітити цензуру або однобокість подачі інформації. Він буде корисний для всіх, хто хоче краще розуміти роботу ЗМІ та вміти виявляти інформаційні обмани з боку медіа. 

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

 

Назва: «Засади комунікативного супроводу державної політики»

Рік випуску: 2013

У посібнику розглянуто головні аспекти інформаційного супроводу державної політики, в тому числі реалізації реформ. Тут також описано важливість для успіху державних перетворень організації комунікації із зацікавленими групами, визначення їх інформаційних потреб та ролей, принципи планування комунікаційних повідомлень.

Видання здійснене за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

Назва: «Медіа та права дитини»

Рік випуску: 2009

Посібник, що став основою підготовки журналістів у всьому світі, розроблено для кращого розуміння нюансів висвітлення теми захисту прав дитини. Його мета – сприяти правильному розкриттю у медіа «дитячого питання», а також впливу на життя дитини вчинків і рішень дорослих.

Посібник розроблено за підтримки ЮНІСЕФ та Міжнародної федерації журналістів.

Онлайн посібник можна знайти тут

 

 

Назва: «Нелегальна трудова міграція та торгівля людьми. Висвітлення проблеми у ЗМІ»

Рік випуску: 2008

У посібнику описано роль і завдання ЗМІ у висвітленні проблеми нелегальної трудової міграції, принципи пошуку теми матеріалу і роботи з джерелами інформації. Також розглянуто основні засади проведення інтерв’ю з потерпілими, питання етики та відповідальності журналіста.

Публікацію здійснено в рамках проекту «Безпечна міграція», який фінансується фондом Міністерства закордонних справ Великої Британії і адмініструється Британською Радою в Україні.

 

 

Назва: «Результати дослідження аудиторій щоденних і щотижневих видань»

Рік випуску: 2008

У виданні представлено результати дослідження об’ємів аудиторії щоденних та щотижневих видань двадцяти міст України, показники одного номера та за півроку.

Видання здійснено з дозволу компанії ТНС Україна за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України».

 

 

 

 

Назва:  «Розвиток медіа в Європі та Україні: орієнтири для порядку денного» Матеріали міжнародного семінару, 3 березня 2008 р.

Рік випуску: 2008

Матеріали міжнародного семінару присвячені обговоренню ситуації медіа-сфери в Україні, основних засад її розвитку, законодавчих ініціатив у сфері медіа, досягнень та перспектив телерадіомовлення в Україні.

Видання публікацій здійснене в рамках проекту «План дій для ЗМІ в Україні», що є спільною програмою Ради Європи і Європейської комісії з МГО «Інтерньюз-Україна» та Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президенті України.

 

 

Назва: «Висвітлення в засобах масової інформації проблеми торгівлі людьми»

Рік випуску: 2007

У посібнику розглянуто що повинен знати журналіст, який працює з темою торгівлі людьми, де знайти інформацію про проблему, як зробити матеріал цікавим і не порушити права потерпілих. Уперше в одному виданні зібрано інформацію про проблему торгівлі людьми, способи та методи її висвітлення.

Ініційовано офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Бюро ОБСЄ демократичних інституцій та прав людини 

Онлайн-версію можна знайти тут

 

 

Назва: «Ефективне виробництво теленовин: стандарти інформаційного мовлення. Професійна етика журналіста-інформаційника»

Рік випуску: 2006

У посібнику розглянуто основні засади інформаційної журналістики: етичні поняття професії та стандарти інформаційного мовлення. На прикладах пояснено головні аспекти у роботі журналіста-новинника, глибоко розглядають цензуру у телевізійних новинах, даються поради як чинити опір цьому явищу.

Видання здійснене за сприяння Агенства США з міжнародного розвитку.

 

 

 

Назва: «Офіційний переклад нормативних актів Євросоюзу у сфері інформаційно-комунікаційних технологій»

Рік публікації: 2003

До збірки ввійшли двадцять нормативних актів Європейського Союзу, серед яких резолюція Ради Європи про організацію та управління Інтернет ресурсами, Директиви про доступ, про захист персональної інформації, Рамкова директива. Документи перекладені Центром Європейського та порівняльного права при Міністерстві юстиції України в рамках діяльності проекту Global Internet Policy Initiative, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Онлайн-версію можна знайти тут

 

Назва: «Творчий телевізійний менеджмент»

Рік випуску: 1998

Посібник навчить як ефективно і прибутково керувати місцевою телевізійною станцією. Матеріали створено на основі семінарів «Інтерньюз», у яких взяли участь представники незалежних телестанцій міст СНД та менеджери і телевізійні експерти зі США.

Видання здійснене за сприяння Міжнародного Фонду «Відродження»