10 корисних посилань для журналістів у період воєнного стану

З 26 листопада 2018 р. у зв'язку з агресією Росії проти України у 10 областях ввели воєнний стан на 30 діб (Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області).

Не панікувати, не поширювати сумнівних новин, перевіряти джерела інформації та продовжувати об’єктивно інформувати суспільство – головні поради для журналістів на цей період. Ми зібрали 10 корисних посилань, які допоможуть у роботі представникам ЗМІ.

Правовою основою для воєнного стану є:

Довіряйте лише інформації, підтвердженій кількома достовірними джерелами. Коли офіційні сайти «лежать», слідкуйте за оновленнями Facebook-сторінок:

Якщо бачите ретрансляцію російських фейків в іноземних ЗМІ, краще зверніться до редакції чи напишіть коментар із спростуванням. Про те, як розпізнати фейк, читайте на сайті StopFake.

Також радимо ознайомитися з коментарями медіаюристів щодо впровадження воєнного стану, зокрема: які права медіа можуть бути обмежені.

Не знаєте, як діяти, – дійте за стандартами. Професійні правила інформаційної журналістики залишаються незмінними. Є деякі особливості застосування стандартів під час війни, сформульовані медіатренером «Інтерньюз-Україна» Ігорем Кулясом. Якщо влада вирішить запровадити якісь обмеження, про це повідомлять офіційно.

Тож зберігаймо спокій та плідно працюймо на нашу спільну перемогу.

За матеріалами MediaLab.Online, Детектор Медіа