Порушені ваші права в інтернеті? Зверніться за допомогою юристів в сфері свободи інтернету

ГО «Інтерньюз-Україна» та ГО Інститут Розвитку Регіональної Преси (ІРРП) пропонують програму юридичної підтримки для користувачів та юридичних осіб щодо випадків порушень в сфері використання Інтернету. Метою такого захисту буде відновлення порушених прав та популяризація свободи інтернету в Україні. 
 
В рамках програми буде надана юридична підтримка для мінімум трьох інцидентів, що стосуватимуться порушень в сфері використання Інтернет. Це можуть бути такі справи: 
  • проти журналіста/блогера ініційоване кримінальне провадження за поширення інформації;
  • на провайдерів інтернету накладений адміністративний штраф за використання засобів зв’язку, що суперечить інтересам держави та інші конфліктні ситуації з провайдерами;
  • ухвали про блокування веб-сайтів чи вимога з боку правоохоронців розкрити IР-адресу коментатора в інтернеті;
  • справи про оскарження обмежень, покладених на провайдерів згідно з Указом Президента України № 126/2018 від 14 травня 2018 року. 
В рамках юридичної підтримки, обрані учасники отримають від юристів правовий аналіз інциденту, юридичний супровід справи в судах відповідних інстанцій.
 
Разом з тим, ГО ІРРП та ГО «Інтерньюз-Україна» залишають за собою право відмовити у підтримці справ, фабулу яких можна ідентифікувати як загрозу національній безпеці.
 
Ознайомитися з детальними критеріями оскарження дій держави можна за лінком
 
До участі в програмі юридичної підтримки запрошуються користувачі Інтернету, журналісти, блогери, редакції сайтів, Інтернет-провайдери та інші юридичні особи. 
 
Якщо ви хочете стати учасником, будь ласка, заповніть онлайн-форму. Участь в програмі безплатна й на основі конкурсу. 
 
Контакти:  
Людмила Панкратова, ІРРП 
pankratovakiev(at)gmail.com 
 
Віталій Мороз, ГО «Інтерньюз-Україна»
vitaliy.moroz(at)gmail.com 
 
Юридична підтримка здійснюється в рамках проекту «Захист Інтернет свободи в Україні шляхом залучення ключових учасників» від ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».