Заява Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства щодо українських політичних в’язнів

Заява Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства щодо українських політичних в’язнів, утримуваних в російських в'язницях, а також на територіях, окупованих Російською Федерацією

Шановні колеги,

Цим листом інформуємо, що Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства своєю заявою від 4 жовтня 2018 р. закликав Раду Європи та Парламентську асамблею Ради Європи звернути увагу на ситуацію з українськими політичними в’язнями, що утримуються в російських в'язницях, а також на територіях, окупованих Російською Федерацією.

68 громадян України наразі переслідуються за політичними мотивами в Криму та Росії, при цьому стан здоров’я кількох із фігурантів політичних справ викликає серйозне занепокоєння або навіть є катастрофічним: зокрема, Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Бекіра Дегерменджи, Павла Гриба, Асана Чапуха.

Керівний комітет Форуму громадянського суспільства Східного партнерства закликав Парламентську Асамблею Ради Європи «усіма можливими легітимними засобами натиснути на Росію з вимогою задовольнити вимогу Олега Сенцова та відпустити на волю всіх українських громадян, яких утримують у російських в’язницях через політичні звинувачення, включно з самим О.Сенцовим». При цьому, наголошують члени Керівного комітету ФГС СхП, «до виконання цих умов відновлення повноцінної участі Російської Федерації в роботі ПАРЄ є нелогічним і неприпустимим».  

«Беручи до уваги війну проти України, яку веде Російська Федерація, та інші порушення міжнародного права, які чинить Росія, ми повторюємо свій заклик, озвучений в заяві Керівного комітету ФГС СхП від 14 вересня 2018 р. до всіх членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не погоджуватись на жодні компроміси, які б дозволили російській делегації уникнути санкцій та повернутися до ПАРЄ», – йдеться в заяві. 

Заява була ініційована Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Висловлюємо вдячність п. Віталію Мартинюку (Центр глобалістики «Стратегія XXI») та п. Наталі Беліцер (Інститут демократії ім. П.Орлика) за підготовку проекту заяви.

Текст заяви (оригінал): http://eap-csf.org.ua/wp-content/uploads/2018/10/Statement_English.pdf
Україномовна версія заяви: http://eap-csf.org.ua/wp-content/uploads/2018/10/Statement_Ukrainian.pdf