Регіональні журналісти відвідали прес-брифінг на тему актуальних викликів імплементації Угоди про асоціацію

 

2 липня 2018 року учасники проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС» відвідали прес-брифінг за участі Віце-премʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, заступника Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції та Державного секретаря Міністерства інформаційної політики. Це вже п’ятий брифінг з державними посадовцями, який організовує команда проекту для регіональних журналістів.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час брифінгу говорила про перебіг виконання плану заходів та законодавчої євроінтеграційної дорожньої карти на 2018 рік, а також підбила підсумки конференції з реформ, яка відбулася днями в Копенгагені. Відповідаючи на питання журналістів про очікування від липневих самітів, пані Климпуш-Цинцадзе зазначила, що вагомою частиною порядку денного саміту Україна-ЄС на найвищому рівні, який відбудеться 9 липня в Брюсселі, стане виконання Угоди про асоціацію та Зони вільної торгівлі. «На Саміті йтиметься про те, як максимально ми могли би, виконуючи всі амбітні завдання, які закладені в Угоді про асоціацію з ЄС, очікувати і від Європейського Союзу більшої залученості до спільної роботи над виконанням Угоди», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Ще однією частиною брифінгу стала панель «Актуальна інформаційна політика України: новостворений бренд країни», яку презентував Артем Біденко, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України. У рамках заходу Артем Біденко розповів журналістам про заходи з популяризації України у світі і, зокрема, презентував розроблений в рамках роботи МІП єдиний бренд Ukraine NOW.

«Це парасольковий бренд, на основі якого тепер здійснюється вся урядова комунікація щодо України. Він уже доводить свою ефективність з погляду просування нашої держави на міжнародній арені», – зазначив А. Біденко. 

Про зовнішньополітичні аспекти європейської інтеграції, зокрема позови України проти РФ до Міжнародного суду ООН, звільнення українських політв’язнів та будівництво «Північного потоку-2» говорила Олена Зеркаль, заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції. Зокрема Олена Зеркаль заявила, що будівництво другої нитки газопроводу «Північний потік» залежить від позиції декількох країн і завадити будівництву «Північного потоку-2» можуть зміни до газової директиви ЄС, обговорення яких зараз ведеться у Євросоюзі. Відповідно до пропонованих змін, усі газогони, в тому числі імпортні, які пролягають морським шляхом, будуть підлягати законодавству ЄС. «Якщо законодавство ЄС буде поширене на «Північний потік-2», він стане економічно невигідним для будівництва. Таке було, коли будували Південний потік, і коли Єврокомісія разом з країнами-членами ухвалила рішення в 2014 році, що він підпадає під регулювання європейського законодавства, Путін сказав, що вони перестають його будувати», – розповіла заступник міністра.

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/brief_02Jul

Детальнішу інформацію про проект можна отримати тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Прес-брифінг відбувся в рамках другого етапу проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», який втілює польський Фонд міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

         ​     

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, email: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, email: nrudenko@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, email: anechyporuk@gmail.com