Регіональні журналісти відвідали Маріуполь з навчальним візитом

14-15 липня в Маріуполі відбувся восьмий вишкіл другого етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». Однією з основних тем  була допомога Євросоюзу Україні, зокрема  територіям, зачепленим війною на Сході.  

Про реалізацію проектів ЄС у місті розповіла генеральний директор Фонду розвитку Маріуполя Тетяна Ломакіна. Фонд було засновано 2015 року, він став першою місцевою громадською організацією, що взяла курс на довгострокову стратегію інфраструктурного розвитку міста. Фонд розробляє і спільно з міжнародними інвесторами та міським муніципалітетом  впроваджує перспективні  для Маріуполя проекти. 

«Ніщо так не об'єднує жителів міста, як спільна творча праця на благо всієї громади. Ми розуміємо, що тут не можна бути успішними без внутрішнього вогню і залученості кожного в процес  творення, без відповідальності перед людьми, які нам довіряють, без віри в те, що шлях, який ми обрали, приведе нас до бажаної мети і Маріуполь стане містом – символом відродження і розвитку Сходу України» – зазначила Тетяна Ломакіна. Одним із проектів фонду є проект «Підвищення потенціалу громади м. Маріуполя для підтримки внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів, постраждалих в результаті конфлікту», який фінансується ЄС та реалізується виконавчим комітетом Маріупольської міської ради у партнерстві з громадською організацією «Маріупольська спілка молоді». Завдяки підтримці Євросоюзу Маріуполь збудував нову амбулаторію на мікрорайоні «Східний», придбав чотири нових тролейбуси, підвищив кваліфікацію більш ніж 200 фахівців соціальної роботи та психологів соціальних служб, які тепер надають соціальні послуги місцевим родинам та переселенцям. 

Цікавою та пізнавальною для учасників вишколу була зустріч з Тетяною Ігнатченко, журналісткою 5 каналу та активною учасницею місцевого Євромайдану. Вона  розповіла про  так звану «російську весну»  2014 року – драматичні події, в результаті яких все ж вдалося відстояти місто. 

Ще одним елементом програми  вишколу стала поїздка до Сартани – селища міського типу, яке невдовзі стане частиною новоствореної Сартанської ОТГ. Воно є зразковим для сусідніх населених пунктів. Не дивлячись на те, що  Сартана знаходиться лише в 5 кілометрах від лінії розмежування та зазнавало обстрілів,  її мешканці та місцева влада дбають про добробут та розвиток, відновлюють пошкодженні будівлі, розбудовують освітні заклади і зберігають культурну спадщину.  

Сартана має статус неофіційної «столиці греків Приазов’я» –  їх було переселено в ці місця з Криму у 18 столітті. Екскурсію селищем провів голова селищної ради Олександр Куркчі.

Учасники вишколу також  виконали практичне завдання, пов’язане із станом виконання Угоди про асоціацію. Практика стосувалася екологічної тематики – надзвичайно актуальної для промислового Маріуполя.

Прикметно, що усі учасники вишколу були в Маріуполі вперше. Краще розуміння регіональними журналістами специфіки інших міст та областей, особливостей їхнього шляху в напрямку євроінтеграції є однією з цілей проекту.

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/2A1jQ9A.

Проект «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/