Навчальний візит українських регіональних журналістів до Бельгії: учасники ознайомилися з роботою європейських інституцій

                                               

 

З 3 по 10 червня 2018 р. 10 журналістів регіональних медіа перебували в Бельгії з навчальним візитом, який було організовано в рамках другого етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа».

Учасники  ознайомилися зі стандартами, механізмами та процедурами роботи європейських інституцій. Зокрема, відвідали  Європейську комісію,  Європейський парламент та інші структури.

Відтак, члени Цільової групи East Stratcom, яка займається протидією російській пропаганді та дезінформації,  розповіли українським журналістам про свою роботу, презентували  EU Disinfo Review  та аналітику, доступну на веб-сайті  EUVSDisinfo.

Учасники поїздки зустрілися з депутатом Європарламенту Майклом Геллером, який виклав своє бачення реформ в Україні, в тому числі й щодо створення Вищого антикорупційного суду та скасування електронних декларацій для громадських антикорупційних активістів. Пан Геллер також  наголосив на підтримці України з боку більшості депутатів  Європарламенту.

З депутаткою Європарламенту Ребеккою Гармс  українські журналісти  теж говорили про стан імплементації реформ.  Крім цього, пані Гармс представила онлайн петицію та підготовлену її фракцією (Зелені/Регіоналісти)  інтерактивну карту Російської Федерації, де окрім стадіонів ЧС 2018 позначені російські тюрми, в яких наразі перебувають 150 політичних в’язнів (серед них – 70 громадян України). Цим євро парламентарії закликають керівників FIFA нагадати російській владі про долю цих людей. "Тоді як фанати футболу заповнюватимуть російські стадіони, понад  150 політичних в'язнів перебуватимуть у тюрмах по всій Росії", – йдеться в зверненні.

Журналісти відвідали традиційний «полуденний» брифінг речників Європейської комісії, а також окремо поспілкувалися з Майєю Косьянчич – речницею  ЄС  з  питань закордонних справ і безпекової політики, Європейської політики сусідства і перемовин про розширення. Також мали зустріч з Групою підтримки України (Support Group for Ukraine – European Commission). ЇЇ роль полягає у підтримці України у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС шляхом консультацій, експертизи та підтримки  фінансового співробітництва.

Керівник групи підтримки Пітер Вагнер представив загальний огляд процесу реформ та відзначив, що найбільш успішною реформою в Україні є реформа децентралізації, а реформа державного управління отримує найнижчий рівень супротиву в Україні.

 Френк Пол, лідер підгрупи юстиції та внутрішніх справ,  включно з питаннями  протидії  корупції, звернув увагу на значний опір прийняттю антикорупційного законодавства та створенню дієвих антикорупційних установ.

Журналісти відвідали Посольство України в Бельгії, зустрілися з  послом  в цій країні та представником України при ЄС Миколою Точицьким та  главою місії України при НАТО Вадимом Пристайком.  Крім цього, відбулася дискусія про стан українських медіа з акредитованими в Брюсселі журналістами, які цікавляться українською тематикою.

Тижнева освітньо-ознайомча програма включала також візити до Парламентаріуму ( інтерактивного музею про історію ЄС), відвідання Коледжу Європи в Брюгге, де навчаються і українські студенти, та Європейського фонду демократії (ЕФД).

Проект «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.