Регіональні журналісти відвідали Запоріжжя з навчальним візитом

В рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» 21-22 квітня 15 представників регіональних ЗМІ взяли участь у вишколі, що пройшов у  Запоріжжі . Традиційно, вони отримали поглибленні знання про окремі напрямки Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

 
Однією з ключових тем заходу стала проблематика збереження історико-культурної спадщини в Україні. Своїми міркуваннями про це поділився генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. Для журналістів провели екскурсії по ключових об'єктах заповідника, таких як  Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ», Музей суднобудування , Скіфський стан та інші.
Максим Остапенко розказав про  історію створення заповідника, його сьогодення та завдання, дав своє бачення питання збереження та відтворення пам’яток історії. «Підтримка культурної спадщини є надзвичайно важливою, адже розвиток країни неможливий без збереження історії та шанування національної культури» – наголосив директор. Він навів приклад Великої Британії, де під час Другої світової війни прем’єр-міністр Вінстон Черчилль відмовився від пропозиції одного з міністрів скоротити витрати на культуру заради оборони. «А за що ми тоді воюємо?»– запитав Черчилль.   
 
 
Іншою важливою темою вишколу стало питання гендерної  рівності в Угоді про асоціацію. Марфа Скорик, директорка Київського інституту гендерних досліджень допомагала журналістам розібратися з відповідними положеннями Угоди про асоціацію – зокрема тими, що стосуються питань відпусток з догляду за дитиною, реалізації принципів рівного ставлення до чоловіків та жінок у питаннях доступу та постачання товарів та послуг, запровадження принципу рівного ставлення до чоловіків та жінок у сфері соціального забезпечення та інше. Крім того, пані Скорик зачепила важливу та доволі дискусійну тему щодо вживання фемінитивів та створення нових мовних форм. «Вживаючи фемінитив, ми можемо візуалізувати жіноче начало, жінка стає видимою і така чіткість завжди є на користь суспільству», – вважає вона.
 
 
Про відповідні положення, стан виконання та очікувані результати у сфері безпечності харчових продуктів розповіла учасникам вишколу  Галина Котик, експертка з проведення правових і наукових досліджень, підготовки проектів правових актів проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».
 
Тема є особливо актуальна з причини початку дії з 4 квітня нової системи контролю  якості та безпечності  харчових продуктів, запровадженої на виконання Угоди про асоціацію. Пані Котик наголосила на важливості прийняття Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» та його ефективності. «Це революційний крок, який зробила Україна в частині наближення свого законодавства до законодавства ЄС» – підкреслила Галина Котик.
 
Традиційно учасникам вишколу було запропоновано практичну роботу з написання власних журналістських матеріалів на  важливі для асоціації з ЄС теми та спільне обговорення матеріалів.
 
Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/Zaporizhzhia_workshop
 
Проект «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/