Як протистояти пропаганді та інформаційній війні?

Питання боротьби із російською пропагандою в умовах інформаційної війни гостро постало перед ЗМІ України. Щоденно кожному журналістові та редактору доводиться не лише створювати новини, а й аналізувати їхню достовірність та релевантність.

У п’ятницю, 16 березня о 16.00 у готелі Асторія (вул. Городоцька, 15) відбудеться дискусія, що має на меті  зробити зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Львова та регіону, проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, найгостріші кейси та виклики 2018 року.

Також, під час заходу буде презентовано видання "Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою", що окреслює конкретні загрози російської пропаганди суспільній думці та медіа в Україні. У книзі описані способи, у які Кремль намагається вести свою інформаційно-психологічну війну як проти України, так і проти демократичних цінностей загалом.

Головна мета обговорення – залучити якнайширше коло українських журналістів та експертів для формування детальних рекомендацій як для української влади, так і для міжнародних урядів та організацій.

На обговоренні експерти та журналісти торкнуться таких питань:

  • У чому ключові небезпеки впливу російської пропаганди у Львові та в регіоні?
  • Що робити українській владі, місцевій владі, міжнародним інституціям, активістам та журналістам для протистояння дезінформації та інформаційно-психологічній війні?
  • На що слід звертати увагу міжнародної спільноти?

Експертами зустрічі стануть:

  • Оксана Дащаківська, кандидат політологічних наук, Керівник Західноукраїнського представництва МФО «Відродження»;
  • Ігор Балинський, викладач Школи журналістики УКУ
  • Дмитро Борисов, журналіст, аналітик буде
  • Леся Сорокопуд, кандидат політологічних наук
  • Антоніна Колодій, доктор політологічних наук
  • Вікторія Романюк, викладачка Школи журналістики УКУ

Запрошуємо приєднатися до дискусії редакторів, журналістів, брогерів, громадських активістів та усіх зацікавлених тематикою. Учасники прес-конференції отримають примірник видання "Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою" українською мовою.

Модератори заходу: Володимир Єрмоленко, Директор відділу європейських проектів  ГО “Інтерньюз-Україна”, головний редактор та співавтор видання, Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”. До участі у дискусії долучаться ключові експерти, журналісти, науковці та громадські активісти.

Де?  готель Асторія, вул. Городоцька, 15, м. Київ

Коли?  16.00-18.00, п’ятниця 16 березня 2018.

Для участі, будь ласка, зареєструйтеся за лінком.

За додатковою інформацією звертайтесь до Саврун Марії за телефоном +38 063 120 15 39 або msavrun@internews.ua

Захід проводиться за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США.

Посібник створений ГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках Проекту "Громадська Синергія" і Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.