У Києві відбувся прес-брифінг з посадовцями для представників регіональних ЗМІ

 ​

26 березня 2018 року в Києві у рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» відбувся черговий прес-брифінг для регіональних ЗМІ з представниками профільних міністерств.

Традиційно про актуальні виклики імплементації Угоди про асоціацію та поточний перебіг виконання плану заходів на 2018 рік регіональним журналістам розказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Зокрема, вона розповіла про законотворчу роботу в рамках Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною.

«З 28 лютого Верховна Рада ухвалила в цілому 3 законопроекти. Це надзвичайно важливо, бо без рамкових законів ми не можемо рухатися далі в роботі над підзаконними актами, спрямованими на виконання Угоди про асоціацію», – зазначила віце-прем`єр-міністр.

Наступна панель була присвячена торгівлі та розвитку українського експорту.

Наталія Микольська, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України, Торговий представник України розповіла про заходи уряду, що спрямовані на максимальне використання можливостей в рамках зони вільної торгівлі Україна – ЄС. Її колега Мар'яна Каганяк, керівник Офісу з просування експорту презентувала роботу своєї структури, яка є консультативно -дорадчим органом при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Офіс було створено  як «єдине вікно» допомоги українським експортерам у виході на нові ринки.

«Для нас важливий діалог з бізнесом в регіонах, бо експорт не робиться в Києві. Тому розраховуємо на вашу підтримку у поширенні інформації про можливості виходу регіонального бізнесу на зовнішні ринки» – звернулася до регіональних журналістів Наталія Микольська.

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розказав про реалізацію державної політики у сфері публічних закупівель. Він детальніше презентував систему державних закупівель ProZorro, яка забезпечила рівніший доступ до них для бізнесу і значною мірою унеможливила корупцію.

Те саме команда намагається зробити в сфері держмайна – вже ухвалено відповідне законодавство. Незабаром в Україні має розпочатися нова хвиля приватизації, яка стане фундаментом для економічного розвитку держави. «Замість старих занедбаних будівель ми маємо шанс отримати сучасні заводи, фабрики чи невеликі, але прибуткові підприємства» – зазначив заступник міністра.

                         

Завершило прес-брифінг спілкування з заступником міністра юстиції з питань євроінтеграції Сергієм Петуховим. Він розповів, що дає нам співпраця з Європейським Союзом в цій сфері, які досягнення України та безпосередньо міністерства.

 Зокрема, за словами заступника міністра, велика увага приділяється захисту прав людини.

 «В Угоді про асоціацію Європейський Союз та Україна заявили про взаємну повагу до спільних цінностей, верховенства права, основоположних прав і свобод людини. В рамках Діалогу з прав людини налагоджено співпрацю між Україною та ЄС, проводяться щорічні зустрічі з метою дотримання норм міжнародного права у сфері захисту прав людини» – зазначив Сергій Петухов. 

Також одним з основних досягнень виконання Угоди про асоціацію він назвав  імплементацію положеннь Директиви 2009/101/ЄС щодо розкриття інформації компаніями. Це забезпечило інформаційну прозорість діяльності юридичних осіб та оприлюднення даних про кінцевих бенефіціарів у реєстрі. 

Крім того імплементовано Регламент (ЄС) № 910/2014 та прийнято закон «Про електронні довірчі послуги». Як результат – зі свого смартфону можна буде зареєструвати компанію, підписати договір, направити запит. Це значно спрощує життя та робить можливим комунікацію громадян із державними органами.

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/IUA_press_briefing  

Детальнішу інформацію про проект можна отримати тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Другий етап проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілює польський Фонд міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, email: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, email: nrudenko@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, email: anechyporuk@gmail.com