«Голос війни»: ветерани АТО презентують власну художню збірку у Львові

16 березня (п’ятниця), у Львові, о 19:00, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва учасники бойових дій на сході України представлять збірку оповідань «Голос війни: історії ветеранів».

Коли: 16 березня 2018 року о 19:00

Де: Львівська обласна бібліотека для юнацтва (площа Ринок, 9)

Художня книга стала результатом соціального проекту «Голос війни: школа публіцистики для ветеранів АТО», де протягом 2-х місяців писемній майстерності ветеранів навчали відомі українські письменники, блоґери та журналісти. Зокрема, серед наставників був відомий харків’янин Сергій Жадан, а також Євген Положій, Катерина Бабкіна, Роман Вінтонів, Богдан Кутєпов, Роман Зіненко та інші.

Так народилося три десятки унікальних текстів-спогадів про війну. Вік наймолодшої авторки – 22 роки, найстаршого – 55 років. Серед учасників Школи чоловіки та жінки різних професій: піаніст, вчителька початкових класів, дизайнер, маркетолог, журналіст, військовий капелан, викладачі та волонтери.

Проект «Голос війни: школа публіцистики для ветеранів АТО» (http://voiceofwar.org) реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» та Міжнародною організацією Internews за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади та Міжнародного фонду «Відродження».

«Якщо на війні зв'язок – це рація, то в мирному житті замість рації – ця книга. Текст за текстом ветерани налаштовують систему координат. Через контексти спогадів позначають позиції сенсу життя, який вони пізнали. Діляться ключами до розуміння тих речей, про які зазвичай мовчать», – говорить модератор Школи, боєць батальйону «Айдар» Дмитро Лавренчук.

Участь у презентації збірки візьмуть:

  • Сергій Міщенко, стрілець-санітар, батальйон «Донбас», позивний «Яр»
  • Віталій Пясецький, 81-ша Окрема десантно-штурмова бригада ЗСУ, позивний «Турист»
  • Ігор Верчук, 24-й ОШБ «Айдар», позивний «Скеля»
  • Ірина Цвіла, 4-та рота батальйону «Січ» полку «Київ», позивний «Лінза»
  • Біжан Шаропов, 24-й ОШБ «Айдар», позивний «Біжан»
  • організатори та ініціатори проекту, медіа

 

Модерує Володимир Єрмоленко, директор відділу європейських проектів «Інтерньюз-Україна», філософ, есеїст.

Гості презентації матимуть змогу отримати книгу у подарунок та підписати збірку в самих авторів.
 

Кількість місць обмежена. Вхід за попередньої реєстрації. http://bit.ly/voiceofwar_lviv
Для акредитації ЗМІ та отримання детальнішої інформації звертайтесь до координаторки заходу Ольги Кучер – моб.: 0631385247, 0969014442, е-mail: okucher@internews.ua