Вінницький медіа-вишкіл: регіональні журналісти поспілкувались з експертами про подолання корупції в Україні

У Вінниці 3-4 лютого 2018 року відбувся черговий вишкіл в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в українських медіа». Учасникам традиційно було запропоновано пов’язану з євроінтеграцією теоретичну частину та практичні заняття.

Ключовою стала тема протидії корупції в Україні, яка займає особливу місце у відносинах з Євросоюзом та іншими західними партнерами.

Голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін розповів учасникам вишколу про перспективи створення антикорупційного суду в Україні,  його значення. Він також детально розповів про ситуацію довкола інших створених останніми роками антикорупційних інституцій.

Віталій Шабунін наголосив, що західні партнери України  надзвичайно відверті у своїх вимогах створення АКС.

«Чіткіше артикулювати українській владі вже не можна – або суд, або ви позбуваєтеся фінансової, політичної та міжнародної підтримки. Політична еліта наразі обирає між можливістю й надалі спокійно красти і підтримкою Заходу», – підкреслив він.

Крім того Віталій роз’яснив журналістам  інші питання, пов’язані з боротьбою з корупцією. Зокрема, різницю між побутовою, адміністративною та політичною.​

Продовжив тему  боротьби з політичною корупцією Юрій Кравченко, директор Харківського територіального управління НАБУ (Національне антикорупційне бюро України).

Він пояснив місію, структуру та механізми роботи бюро. Юрій Кравченко наголосив, що НАБУ є відкритим до співпраці з медіа і закликав учасників підтримувати інтерес суспільства до діяльності бюро, оскільки від підтримки громадськості багато в чому залежить його успіх.

Ще однією важливою темою є поточні процеси в Європейському Союзі та їх вплив на Україну. Розібратися в цьому учасникам допомагав польський експерт Адам Бальцер, керівник проектів в польському аналітичному центрі WiseEuropa, експерт European Council on Foreign Relations (ECFR), радник в канцелярії Президента Республіки Польща в 2013-2015 рр.).

Він розповів про загрози існуванню ЄС як організації, зміни в економічній та політичній сферах, а також сучасні виклики для певних країн ЄС. За посиланням дивіться відео з коментарями Адама Бальцера про відносини Польщі та України, останні законодавчі зміни щодо закону про Інститут національної пам’яті та інше.

     

Учасники вишколу також успішно впоралися із непростою практичною роботою з відпрацювання тем та зобов’язань України, які містить Угода про асоціацію. А саме – поводження з відходами, реформа в сфері державних закупівель та реформа аудіовізуальної сфери. Крім цього, інша практична справа стосувалася підготовки до інтерв’ю на теми, пов’язані з європейською інтеграцією України.

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут:  http://bit.ly/VinnytsiaMediaWorkshop

 

Проект «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/