Слова вбивають? Інтерньюз-Україна презентувала книгу про Україну в боротьбі з кремлівською пропагандою

30 січня 2018 року в Інформаційній агенції УНІАН відбулася презентація видання  «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою».  Публікація створена, щоб поділитися досвідом України в протистоянні інформаційній війні, яку веде Російська Федерація. Над посібником працювала команда українських аналітиків, спираючись на власні дослідження, а також на інтерв’ю з провідними представниками українського громадянського суспільства та медіа-експертами. Автори видання – Андрій Кулаков, Володимир Єрмоленко, Тетяна Матичак, Віталій Мороз, Артем Бабак, Марта Пугач, Руслан Мініч та Віталій Рибак. Книга опублікована українською та англійською мовами.

Участь у презентації взяли Андрій Кулаков, директор із програмної діяльності ГО «Інтерньюз-Україна», керівник проекту; Володимир Єрмоленко, директор відділу європейських проектів  ГО «Інтерньюз-Україна», головний редактор та співавтор видання;  Ольга Квашук, координатор проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародний фонд "Відродження", Тетяна Попова, експертка з інформаційної безпеки, ГО «Інформаційна безпека» та Тетяна Матичак, медіа-експертка з питань боротьби з пропагандою, співавторка видання.

«Ми зрозуміли, що поки що (така була гіпотеза) все розвивається за певним спільним сценарієм. Є якісь спільні тренди, і нам варто це дослідити для того, щоб запобігти інформаційній і, можливо, військовій ескалації на інших територіях,  в інших країнах», – повідомив Андрій Кулаков, керівник проекту.

       

«Російська пропаганда — не новинка останніх років. Вона сягає корінням ще в радянські часи. І стратегія «пост-правди» не є винаходом путінської ери, а продовженням ще радянських традицій маніпулювання з істиною. Однак, нинішня російська пропаганда, хоч і нагадує радянські моделі, має й низку відмінних рис. Її мета — не лише поширити власний наратив, а і послабити чинні демократичні практики в західних суспільствах», — наголосив Володимир Єрмоленко.

           ​

Важливою складовою видання є вивчення фейків, маніпуляцій та перебільшень, що їх використовує російська пропаганда. Утім, важливо пам’ятати, що Росія не зупиняється на продукуванні фейкових новин. Вона використовує специфічний дискурс, що має яскраво виражене напівмілітаристичне забарвлення та визначається її прагненням перемогти у війні – як з Україною, так і з західним світом.

Публікація була презентована для закордонних аудиторій: у Раді Європі (Страсбург), для інституцій та експертів Європейського Союзу (Брюссель), а також для журналістів та експертів, об’єднаних мережею UkraineWorld.

Видання також містить низку рекомендацій, як для української влади, так і для міжнародних партнерів.

За додатковою інформацією звертайтеся до Марії Саврун, координаторки проекту, тел. 0631201539 або email msavrun@internews.ua

 

Захід проводиться за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США. Посібник створений ГО “Інтерньюз-Україна” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду "Відродження" в рамках Проекту "Громадська Синергія" і Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.