Безпека в Інтернеті в часи конфлікту: проект Інтерньюз-Україна опублікував анімовані інструкції

«Публікувати все, що не порушує закон – право будь-якого громадянина. Однак необдумана публікація може коштувати комусь життя», – про це та інші принципи безпеки в Інтернеті в умовах конфлікту розповідають анімовані ролики опубліковані в рамках одного з проектів Інтерньюз-Україна, «Інтернет-свобода».

У роликах ми привертаємо увагу користувачів до необхідності захищати свободу слова в Інтернеті. В анімованій формі просимо бути уважними до правил цифрової безпеки, брати до уваги умови війни на Донбасі, не наражати на небезпеку проукраїнських користувачів на окупованих територіях та військових на передовій.

Окремий меседж ролику – це рекомендації правоохоронцям більше інформувати та спілкуватись з громадськістю про дії, які викликають суспільний резонанс (обшуки в IT-компаніях, затримання користувачів і тд).

Героями анімованої графіки стали реальні персонажі. Один з них – блогер-радіотехнік Едуард Недєляєв, якого арештували в окупованому Луганську восени 2016 року за звинуваченням в екстремізмі та шпіонажі. Сьогодні Едуард на свободі. Цей випадок нагадує користувачам про небезпеку публікацій в Інтернеті в умовах війни, ризик бути ідентифікованим через соціальні мережі та незаконно арештованим. 

Дивіться повну версію відео тут:

Ролики підсумовують ключові тези Рекомендацій з інформаційної безпеки. Рекомендації  були створені у серпні 2017 року за результатами спільних робочих зустрічей з представниками Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства інформаційної політики,  журналістами, міжнародними організаціями та IT-спільноти.