Євроінтеграційні підсумки 2017 року та плани на наступний – у Києві відбувся прес-брифінг з посадовцями

 

12 грудня 2017 року близько 30 регіональних журналістів узяли участь в прес-брифінгу з представниками Урядового офісу з європейської та атлантичної інтеграції, Міністерства енергетики та вугільної промисловості і Національного антикорупційного бюро.

Захід є частиною проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». Метою таких брифінгів є налагодження тісніших зв’язків між регіональними медіа та урядовцями, що опікуються пов’язаними з євроінтеграцією питаннями.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про проблеми в імплементації положень Угоди про асоціацію. «Великою перешкодою для європейської інтеграції України є відсутність у Верховній Раді механізму, який би унеможливлював винесення на голосування ініціатив, що суперечать євроінтеграційним зобов`язанням держави», – підкреслила вона. До проблемних галузей вона віднесла екологічну, митну та транспортну сфери.

   

Водночас реформу держслужби Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала яскравим прикладом позитивного впливу співпраці з ЄС на процес внутрішніх перетворень в Україні. «Вона є своєрідною горизонтальною ланкою позитивних змін внаслідок співпраці з Євросоюзом», – зазначила віце-прем’єр.

Актуальні питання енергоефективності та енергетичної незалежності України в контексті євроінтеграції журналісти мали змогу обговорити із заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталією Бойко та радником міністра регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Євгеном Червяченком

Пан Червяченко роз’яснив деталі імплементації директиви 2012/27 ЄС про ключові аспекти проекту закону про енергоефективність, який, серед іншого, є необхідним для створення Фонду енергоефективності.

Наталя Бойко розповіла представникам регіональних ЗМІ про реформи  в енергетичній сфері та заходи, які здійснюються з метою формування повноцінних ринків газу та електроенергії, збільшення видобування газу, реформування корпоративного управління державних компаній, ефективного використання енергоресурсів, безпеки функціонування ОЕС України. «Вкрай важливо, щоб в Енергетичній стратегії  кожен громадянин побачив себе: які напрямки стратегії вплинуть на його життя та змінять його на краще» – зазначила заступник міністра.

    

Антикорупційна реформа та діяльність НАБУ останнім часом є однією з головних тем у відносинах між ЄС та Україною,  тож учасники брифінгу мали змогу поспілкуватися з Дар`єю Манжурою, керівником Управління зовнішніх комунікацій Національного антикорупційного бюро України.

Зокрема, йшлося про останні резонансні події довкола НАБУ. «Ми б хотіли більше часу приділяти розслідуванням, а не спростовувати недостовірну інформацію» – прокоментувала пані Дар’я Манжура. Крім того, вона наголосила на важливості ролі журналіста у відстежуванні справи в судах.

    

Учасники прес-брифінгу отримали цікаву та важливу інформацію. Організатори переконані, що подібні заходи посилюють спроможність регіональних медіа у сфері висвітлення тем, які стосуються імплементації  Угоди про асоціацію, та підвищують рівень поінформованості щодо європейської інтеграції.

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут:  http://bit.ly/press-briefing-Dec2017

Детальнішу інформацію про проект можна отримати тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Другий етап проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілює польський Фонд міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, e-mail: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: nrudenko@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, e-mail: anechyporuk@gmail.com