У Мінрегіоні нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади»

Днями завершився другий Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з тематики «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», започаткований Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні».

19 грудня 2017 року відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. Після урочистостей призери конкурсу отримали змогу підвищити свої вміння на воркшопі з журналістської майстерності від «Інтерньюз-Україна». Тетяна Федорів, експерт у сфері комунікаційних технологій, доктор наук з державного управління, розповіла журналістам, як зробити матеріал максимально цікавим для читача, використовуючи сучасні методи і новітні технології.

        

За умовами конкурсу більше двохсот робіт з усіх куточків України змагалися за перемогу у чотирьох номінаціях – «Онлайн-публікація», «Стаття», «Радіоматеріал» та «Відеоматеріал». Цьогорічна боротьба за перемогу була запеклою, адже з 229 робіт лише 11 дійшли до фіналу. Ми раді оголосити імена їх авторів:

У номінації «ОНЛАЙН-ПУБЛІКАЦІЯ» перемогу здобули:

І МІСЦЕ: Cергій СТАСЬКО зі статтею «Шанс на розвиток: чого досягли села на Черкащині внаслідок децентралізації?» (Інтернет-видання «Zmi.ck.ua – Центр Черкаських Медіа», м. Черкаси);

ІІ МІСЦЕ: Наталка ХАНДУСЕНКО з матеріалом «Яке життя в новоствореній територіальній громаді? Приклад Соколівської ОТГ» (Інтернет-видання KOMORA.INFO, м. Знам'янка  (Кіровоградська обл.);

ІІІ МІСЦЕ: Анна РОМАНЕНКО та її стаття «Оплата комуналки, безкоштовне житло та навчання задарма:  що є такого в ОТГ, щоб там захотілося жити?» (Інформаційне агентство «Вичерпно», м. Черкаси).

Найкращими у номінації «СТАТТЯ» стали:

І МІСЦЕ: Марина ПРОЦЕНКО – «Гроші громади. Чого варте об’єднання» (газета «Слобідський край», м. Харків);

ІІ МІСЦЕ розділили Ольга ЩЕГЛОВА та Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА зі статтею «Євроремонт України по-полтавськи» (обласна газета «Зоря Полтавщини», м. Полтава);

ІІІ МІСЦЕ посіла Ілона ЛЕВЧЕНКО та її матеріал «Єрківська ОТГ: «Працюємо так, щоб люди відчули, ми – родина» (газета «Сільські обрії», м. Черкаси).

Не менш продуктивно попрацювали журналісти, які здобули перемогу в номінації «РАДІОМАТЕРІАЛ»:

І МІСЦЕ: Олена ЗІЛІНЧЕНКО – «Децентралізація – що змінилося з часом?» (Філія ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «ЦД «Українське радіо», м. Київ);

ІІ МІСЦЕ: Катерина СОБОЛЄВА (ТАРАСЮК) та «Радіопрограма «Формація» (Філія ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», Полтавська регіональна дирекція «Лтава», м. Полтава);

ІІІ МІСЦЕ зайняла Олена СЛОБОДЕНЮК з радіоматеріалом «Перші результати децентралізації в Україні на прикладі Високівської ОТГ Житомирської області» (Філія ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» Житомирська регіональна дирекція, Обласне радіо «Житомирська хвиля», м. Житомир).

Найскладніше було визначитися з переможцями у номінації «ВІДЕОМАТЕРІАЛ». Враховуючи рівень робіт, журі конкурсу прийняло одностайне рішення лише обрати лише перше та друге місце. Цими щасливцями стали:

ІІ МІСЦЕ: Анна ДЕМЧЕНКО й Олексій ДЕМЧЕНКО – «Зміни починаються з кожного» (Телерадіокомпанія «Алєкс», м. Запоріжжя);

ІІІ МІСЦЕ: Наталія СЛОБОДЯНЮК, Світлана ВЕРНИГОРА й Ігор САМЧУК – Програма «Теореми буття» (перші кроки децентралізації у найбільшій ОТГ області – Іллінецькій) (ПАТ НСТУ «Вінницька РД «ВІНТЕРА», м.Вінниця).

Спеціальну відзнаку цьогоріч отримали учасники у двох номінаціях: «РАДІОМАТЕРІАЛ» та «ВІДЕОМАТЕРІАЛ». Це, відповідно, Зоряна БИНДАС із випуском «Громада. Культурний переворот» (ПП ТРО «Українська хвиля») та Тетяна КУРУКІНА, Ірина ГРІДІНА, Софія ЛИМАР, Даріна ПОПОВА, Анастасія КЕССАЄВА, Поліна БАШКІРОВА, Олеся ЧМІЛЬ, Діана Бігунова і Сергій ЯСЬКОВ з відеороботою «Об’єднана територіальна громада» (Телеканал Р1, м. Харків).

 

За новинами конкурсу слідкуйте за оновленнями на його офіційній сторінці у Facebook:

https://www.facebook.com/MediaContest2017