Регіональним журналістам пояснили деталі Угоди про Асоціацію Україна-ЄС

25-26 листопада 2017 року 17 журналістів-учасників проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС»  взяли участь в навчальному вишколі в Харкові. Вони отримали базові знання та навички, необхідні для кращого розуміння тематики асоціації з ЄС та європейської інтеграції в цілому.

Протягом двох насичених днів учасники познайомилися з механізмами ухвалення рішень в ЄС та політичними процесами в його державах-членах, зі структурою Угоди про асоціацію та засадничими речами, необхідними для роботи з нею, виявляли помилки та неточності в «євроінтеграційних» матеріалах українських медіа , моделювали власні матеріали.

       

Практична робота чередувалася з лекціями на теми, важливі для євроінтеграції та розуміння масштабніших процесів руху України в геополітичному контексті.

Зокрема, Олена Чорнобривенко, заступниця директора центру реабілітації людей з інвалідністю «Гармонія», розповіла про шлях до створення інклюзивного середовища в Україні і пояснила учасникам певні нюанси висвітлення тем про людей з інвалідністю. За словами пані Олени, найбільш типові помилки журналістів – лексикологічні – «На перше місце ми ставимо людину, а на друге вже інвалідність. Людина з інвалідністю, пацієнт з інвалідністю…». 

Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», детально пояснив механізми та особливості  торгівлі сільськогосподарськими товарами в рамках створеної асоціацією з ЄС Глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Ширше дивитися на процеси, які відбуваються нині в Україні та навколо неї, їхні причини та можливі наслідки спонукала журналістів лекція представника інтелектуальної української еліти Євгена Глібовицького –  учасника Несторівської та Унівської експертних груп.

Вишкіл проведено в рамках другого етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», який втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

         

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/KharkivMediaWorkshop

Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, e-mail: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: nrudenko@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, e-mail: anechyporuk@gmail.com