Забери з собою: Рекомендації з інформаційної безпеки в Інтернеті

Спеціально для журналістів, офіцерів прес-служб, блогерів та користувачів ми підготувати Рекомендації з інформаційної безпеки в Інтернеті під час конфлікту.

Експерти ГО “Інтерньюз-Україна” за участі представників Міністерства оборони України, СБУ, Міністерства інформаційної політики України, медіаспільноти, міжнародних організацій та  ІT-спільноти працювали над порадами щодо цифрової безпеки для журналістів та військових, ефективної комунікації між органами влади та користувачами Інтернету. Сьогодні ми хочемо поділитися нашим друкованим виданням із вами

Щоб отримати посібники безкоштовно:

Для своєї організації заповніть, будь ласка, коротку анкету.

Для себе примірник можна забрати за адресою:

  • Напишіть листа на msavrun@internews.ua  із датою, коли ви плануєте бути, щоб ми підготували для вас посібник, також вкажіть кількість примірників.
  • Забирайте посібник в офісі Інтерньюз-Україна (Київ, вул. Ризька, 15) з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00.

 

Про видання:

Право на вільний Інтернет у цифрову епоху стає однією з ключових засад демократичного суспільства.

В епоху поширення Інтернету та соціальних мереж, де кожен користувач стає виробником інформаційного потоку, відповідальність формується спонуканням до критичного мислення й медіаграмотності користувачів, щоб не допустити поширення неправдивої чи недостовірної інформації, вмінням розрізнити інформаційні атаки, поведінку ботів та тролів.

У сфері регуляції Інтернету громадянське суспільство повинно стояти на сторожі прав та свобод користувачів, контролювати дії та ініціативи уряду й вимагати публічного звіту щодо ефективності пропонованих рішень, схвалених з метою безпеки країни.

Водночас, в умовах воєнного конфлікту чи кризи органам влади необхідно вибудувати ефективну комунікацію з громадянами.

Ключові меседжі:

  • Надати офіційний статус новим каналам комунікації з громадянами, зокрема популярним соціальним мережам.
  • Затвердити правила поведінки чиновників та органів влади в соціальних мережах, обумовивши межі такої комунікації.
  • Постійно роз’яснювати кроки органів влади в усуненні безпекових ризиків для країни, що зачіпають суспільний інтерес, інтереси бізнесу чи інтереси громадян —  передовсім стосується роботи СБУ та МОУ.
  • Проактивно роз’яснювати користувачам Інтернету правові норми, що регулюють інформаційний простір, тим самим підвищуючи правову освіченість громадян і мінімізуючи потенційні інциденти.
  • Долучати громадські організації, що не пов’язані з бізнесом та політичними силами, до обговорення законодавчих ініціатив щодо регуляцій Інтернету.
  • Рекомендації були створені на основі робочих зустрічей за участю МОУ, СБУ, МІП, представників медіаспільноти, міжнародних організацій, ІT-спільноти в ГО “Інтерньюз-України”, а також експертних дискусій щодо свободи Інтернету, що були проведені в шести містах України в першій половині 2017 року.
  • Видання підготовлене в рамках проекту “Інтернет-свобода в Україні: підтримуючи засади свободи слова та безпеки в часи конфлікту” за підтримки програми МАТРА від уряду Нідерландів, що реалізується ГО “Інтерньюз-Україна”.