Пояснити євроінтеграцію: учасники консультаційної платформи поділилися досвідом

 

17 жовтня 2017 року в Інтерньюз-Україна відбулася перша зустріч консультаційної платформи, метою якої є координація зусиль організацій та структур, залучених до комунікування європейської інтеграції України суспільству.

Платформа є частиною другої фази проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». Учасниками зустрічі стали експерти та співавтори проекту Стратегії комунікування європейської інтеграції України, представники Держкомтелерадіо, Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Представництво ЄС в Україні, Association4U, центр «Нова Європа», Європейська правда, Громадська синергія та інші.

          

Учасники дискусії поділилися своїм досвідом роз’яснення євроінтеграції України, баченням поточних викликів та завдань, висловилися з приводу ефективного механізму координації зусиль та шляхів імплементації Стратегії комунікування.

«Комунікація – це не лише право уряду та влади, але це й обов’язок», -  зазначила Тетяна Лебедєва, голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України.  Вона додала, що важливою для успішного комунікування пріоритетних напрямів розвитку є насамперед  боротьба з популізмом і демагогією.

18 жовтня відбудеться засідання Кабінету Міністрів України, на якому має бути затверджено проект Стратегії комунікування та ухвалено відповідну постанову. Про це повідомила Олена Конопля, керівниця прес-служби Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

«Наступним кроком буде розробка плану дій і створення відповідного контролюючого органу» – зауважила вона. За словами Олени Коноплі, до роботи над планом дій  долучать експертів та авторів проекту Стратегії, представників урядових організацій, громадського сектору та міжнародних партнерів.

Основним завданням  зустрічі в Інтерньюз-Україна була підготовка до створення постійного консультаційного майданчика для розповсюдження інформації серед ключових зацікавлених сторін у сфері комунікування євроінтеграції, налагодження співпраці та побудова ефективного діалогу й синергії між ними.

Стратегію комунікування європейської інтеграції в Україні представили в грудні 2016 року. Її було вироблено в рамках першої фази проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.