Журналістів з регіональних медіа поінформували про стан виконання Угоди про асоціацію з ЄС

26 вересня 2017 року в Києві понад 30 представників регіональних ЗМІ мали змогу поспілкуватися з високопосадовцями Кабінету Міністрів України.

Черговий прес-брифінг для журналістів із регіональних медіа відбувся в рамках проекту  «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» за сприяння Офісу Віце-прем'єр-міністра України з європейської та євроатлантичної інтеграції.

Про актуальний стан імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС поінформувала Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. За її словами, найбільшого прогресу вдалося на сьогодні досягти в сфері енергетики. Зокрема, в обліку споживання енергетичних послуг, а також в системі управління безпечності харчових продуктів. Однак є галузі, в яких ми суттєво відстаємо – це екологічна сфера, зокрема прийняття закону про стратегічну екологічну оцінку, забезпечення захисту інтелектуальної власності, митне законодавство та галузь транспорту.

 

Про перспективи розвитку останньої, журналістам детальніше розказав Володимир Омелян, міністр Інфраструктури України. Він зазначив, що пріоритетним для міністерства наразі є відновлення роботи регіональних аеропортів та залучення бюджетних авіаперевізників на міжнародні напрями. Крім того, журналістів цікавило питання безпеки автошляхів та їхня якість. «20 млрд грн виділено на ремонт українських доріг, які матимуть гарантію до 10 років» – зазначив Володимир Омелян.

Про наближення України до європейських екологічних стандартів говорив Микола Кузьо, заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції. Поводження з відходами, розвиток використання вторинної сировини, ефективність використання водних і земельних ресурсів – ці питання актуальні  і для держави,  і для пересічних громадян. «Понад 30% води втрачається тільки під час транспортування. 

Тож всі ми маємо замислитись над тим, наскільки ефективно ми використовуємо воду в повсякденному житті» – підкреслив, зокрема, Микола Кузьо.

Подібні зустрічі урядовців з регіональними журналістами є ефективним інструментом комунікування процесів євроінтеграції в Україні мешканцям регіонів. За допомогою таких прес-брифінгів журналісти можуть відстежувати процес виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та поширювати цю інформацію в своїх медіа.

     

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/PressBriefingPhoto

Детальнішу інформацію про проект можна отримати тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Другий етап проекту «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілює польський Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, e-mail: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: nrudenko@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, e-mail: anechyporuk@gmail.com