Вишкіл для журналістів в Чернівцях – плідно, насичено, натхненно

Черговий вишкіл для учасників проекту «Точне відображення угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» відбувся в Чернівцях.

Протягом 9-10 вересня 17 журналістів з різних областей України працювали з низкою тем, які стосуються євроінтеграції України, детально розбирались в поточній політичній та економічній ситуації в Європейському Союзі,  мали практичні вправи.  Побічним, але не менше важливим ефектом вишколу стало спілкування його учасників між собою, обмін досвідом та інформацією про ситуацію в їхніх регіонах. 

Масштабно про сучасні світові процеси та участь України в них учасники спілкувалися з науковцем, істориком і публіцистом Ярославом Грицаком. Він поділився своїми думками стосовно стратегії розвитку для України. Зокрема розповів про власну теорію «останнього кілометра» – кроків, які Україні залишилося зробити на шляху до європейського цивілізаційного простору.

 

Ключові тези з виступу Ярослава Грицака доступні у відеоролику:

 

 

Актуальній на сьогодні темі енергоефективності була присвячена панель Андрія Кирчіва, виконавчого директора Асоціації «Енергоефективні міста України». Журналісти дізнались про стан виконання зобов’язань України в сфері енергоефективності в рамках її членства в Енергетичному співтоваристві та в рамках Угоди про асоціацію. Крім того, Андрій Кирчів пояснив важливість створення в Україні Фонду енергоефективності. 

     

 

Деякі коментарі експерта доступні у відеоролику:

 

Поштовхом до роздумів для учасників вишколу став виступ економіста та екс-міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети. «Українці повинні навчитись міцно хапати можливості. Такою можливістю для нас є Угода про асоціацію» – зазначив він. Павло Шеремета також говорив про перешкоди на шляху України вперед, зокрема про корупцію.

 

     

 

Деталі його виступу у відео:

 

 

Протягом двох днів перед учасниками стояло також і практичне завдання – підготувати  матеріали на запропоновані теми – з яким вони загалом якісно впоралися.

 Вишкіл проведено в рамках другого етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», який втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/ChernivtsiMediaWorkshop

Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

 

 

Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, e-mail: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: nrudenko@internews.ua

Ольги Сушицької, Інтерньюз-Україна, за телефоном:  067 243 63 55, e-mail: osushytska@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, e-mail: anechyporuk@gmail.com