Преса у розрізі: професійні стандарти в національних друкованих виданнях (інфографіка)

Що ми читаємо? Як дотримуються професійних стандартів у друкованих виданнях національного рівня? Інститут масової інформації дослідили ці питання. Проаналізували публікації в «Дзеркало тижня», «Новое время», «Факты и комментарии», «Сегодня», «КП в Украине», «Вести», «Газета по-українськи» в ІІ кварталі 2017 року. Ключові факти моніторингу – в інфографіці від «Інтерньюз-Україна».

Більше половини матеріалів (65%) без порушення професійних стандартів у газети «Сегодня». Найнижчі показники під час моніторингу зафіксували у «Вести» – лише 30% матеріалів не мали порушень. Загалом балансу думок не дотримуються у 21% матеріалів друкованих ЗМІ, у новинах на конфліктні теми,  в яких журналісти не брали і не зазначали, що намагаються отримати коментар у інших сторін. Трохи гірші показники дотримання стандарту достовірності – 24% матеріалів, наприклад, з використанням посилань на неверифіковані акаунти в соцмережах. Стандарт відокремлення фактів від коментарів у середньому у друкованих ЗМІ порушувався у 19% матеріалів. 

Публікували у друкованих ЗМІ матеріали з ознаками замовності, 47% з них – політичного характеру. Так, прихована реклама найчастіше з'являлась в «Сегодня» та «Газеті по-українськи» (по 7 матеріалів). Не виявлено таких статей в досліджуваний період в газеті «Факты и комментарии». 

Матеріали доступні для вільного розповсюдження у друкованих та онлайн-ЗМІ з посиланням на розробників. 

Інфографіку розроблено ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «U-media»

 

Детальніше про результати моніторингу в розгорнутій інфографіці