Перший вишкіл та інші заходи в рамках другої фази проекту пройшли 7-9 липня 2017 року в Кропивницькому.
Зокрема, відбулася зустріч команди проекту із представниками Кіровоградської обласної держадміністрації на чолі зі Світланою Лобановою, заступником голови – керівником апарату ОДА. Участь в розмові взяли також співробітники підрозділів економічного розвитку і торгівлі та комунікацій з громадськістю.
Керівник проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» Ізабелла Хруслінська та команда проекту презентували його другу фазу, розповіли про змістовну та імплементаційну частину Стратегії комунікування європейської інтеграції в Україні, розроблену під час першого етапу проекту.
Своєю чергою, Світлана Лобанова розповіла про реалізацію обласною владою державної політики в сфері комунікування європейської інтеграції, зв’язки області з регіонами країн-членів ЄС. "Особливу увагу ми приділяємо розвитку співробітництва з Республікою Польща – нашим стратегічним партнером", – зауважила вона.
У першому вишколі, який відбувся 8-9 липня 2017 року, взяли участь журналісти регіональних ЗМІ з різних областей України. Вони отримали базові знання про Угоду про асоціацію з ЄС, необхідні для кращого розуміння та якіснішого висвітлення цієї тематики. Тренер проекту Анатолій Марциновський розповів також про джерела інформації, корисні для висвітлення тематики УА та євроінтеграції в цілому. Учасники вишколу ознайомилися із принципами та механізмами роботи головних інституцій ЄС.
Експерт з питань екології з організації «Екологія-Право- Людина» Тетяна Тевкун розповіла про екологічну складову Угоди про асоціацію, відповідні зобов’язання України та стан їх виконання.
Зокрема, що стосується ухвалення законодавства з оцінки ризиків довкіллю – питання, яке напряму стосується добробуту персічних громадян. Більше інформації від Тетяни Тевкун у відеоролику:
Ширше подивитися на процеси, які відбуваються нині в Україні та навколо неї, їхні причини та можливі наслідки допоміг учасникам вишколу представник інтелектуальної української еліти Євген Глібовицький – учасник Несторівської та Унівської експертних груп.
Він, серед іншого, наголосив на ролі медіа у процесі цивілізаційних змін в Україні. Детальніше про цивілізаційний вибір України у відеоролику:
Про важливі деталі та нюанси торгівлі сільськогосподарською продукцією між ЄС та Україною розповів Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Детальніше у відео тут:
В короткому інтерв’ю Тарас Висоцький пояснив вплив зони вільної торгівлі на ринок України та розвиток агросектору, розказав про асортимент сільськогосподарської продукції, яку Україна продає в ЄС, певні досягнення та проблеми в цьому.
Важливими елементами вишколу були практичні заняття, зокрема підготовка власних матеріалів на основі актуальних подій у відносинах України та Євросоюзу.
Вишкіл проведено в рамках другого етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», який втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева».
Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/WorkshopKropyvnytsyi
Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/
Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Додаткову інформацію можна отримати у координаторів проекту:
Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, e-mail: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl
Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: nrudenko@internews.ua
Ольги Сушицької, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 067 243 63 55, e-mail: osushytska@internews.ua
Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, e-mail: anechyporuk@gmail.com