Без пропаганди, але з порушенням професійних стандартів – результати моніторингу центральних та регіональних ЗМІ (І квартал 2017 року)

На початку лютого в рамках щоквартального моніторингу ЗМІ експерти ГО "Детектор Медіа" проаналізували рівень дотримання професійних стандартів журналістики, а також наявність ознак пропаганди в новинах провідних центральних каналів (ICTV, «UA: Перший», СТБ, «Інтер», «Україна», «1+1», 5 канал), сюжетах регіональних медіа та радіо (Ера, Вести).

Моніторинговий період: 6-12 лютого 2017

Так, експерти відзначили, що в майже половині сюжетів у новинах центральних (47%) та регіональних телеканалів (34%), а також на радіо (39%) наявні порушення стандартів інформаційної журналістики. Найчастіше порушують стандарти достовірності, перш за все, відстутні посилання на джерела інформації, та балансу думок. Лідером за останнім показником стало радіо «Ера» – 88% новин із порушенням стандарту балансу думок. 

Моніторинг виявив, що більшість повідомлень з ознаками замовності («джинси») мали політичну складову і показували позитивно в основному діючу владу, натомість позитивних сюжетів про опозицію значно менше, а негативних не було зафіксовано зовсім. Разом з тим новини про науку, культуру й оствіту в проаналізованих медіа практично відсутні.

Відверто пропагандистських сюжетів у новинах українських ЗМІ моніторингом не було виявлено, проте було відзначено іншу тенденцію – російські ЗМІ часто поширювали інформацію українських ЗМІ, яка стосувалася висвітлення проблемних питань української економіки та політики.

Детальніше про результати моніторингу центральних та регіональних ЗМІ у розгорнутій інфографіці від Інтерньюз-Україна