Голос війни: як писати, щоб тебе почули? Стартував набір на школу публіцистики для ветеранів АТО

 

ГО “Інтерньюз-Україна” запрошує учасників бойових дій на сході України та ветеранів військової служби АТО, які мають бажання писати і готові ділитися своїми історіями, до участі в соціальному проекті “Голос війни: школа публіцистики для ветеранів АТО”. Найкращі нариси та есеї увійдуть у друковану збірку та будуть опубліковані в провідних онлайн-ЗМІ.

Ця школа має на меті надати слово ветеранам, чиї історії і думки від початку війни на сході України ретрансльовані здебільшого журналістами, волонтерами чи громадськими активістами.

Тренерами і менторами 2-місячної літньої школи у місті Києві стануть 10 відомих письменників, журналістів та сучасних авторів.

Цілі проекту – навчити ветеранів писати просто; надавати літературну чи репортажну форму своїм спогадам, враженням, думкам; працювати з текстами онлайн, у соціальних мережах, майбутньому блозі чи колонці; сприяти діалогу та взаєморозумінню між учасниками бойових дій і місцевими громадами, журналістами;

Формат проекту

Школа передбачає 10 одноденних літературних студій-воркшопів від відомих письменників, тренерів писемної майстерності за участі військових журналістів та письменників-ветеранів, які мають успішний досвід видання власних матеріалів. Студії відбуватимуться з періодичністю раз на тиждень протягом 17 червня – 5 серпня 2017 року.

До участі в семінарах буде запрошено групу з  30 осіб, які брали участь у бойових діях, були дотичні до воєнних подій, і прагнуть розповісти про цей досвід іншим.

Впродовж курсу можливий додатковий набір.

Видавництво збірки

Найкращі тексти, що будуть написані під час занять, будуть розміщені на блозі  проекту та в провідних українських медіа.  З них більше 15 творів будуть обрані для публікації книги в партнерстві з одним із українських видавництв.  Протягом серпня-вересня 2017 року твори готуватимуться до друку.

Під час занять учасники:

  • навчаться ключовим літературним технікам та стандартам life stories;
  • здобудуть практичні навички відео-блогінгу;
  • дізнаються, як співпрацювати з видавництвами та просувати свої тексти в онлайн;
  • навчаться працювати з текстами для соціальних мереж, блогу;
  • дізнаються про досвід ветеранів-письменників: як почати писати, щоб тебе читали і зрозуміли мільйони;
  • отримають індивідуальні консультації від авторів-менторів;

Умови участі:

Участь у проекті безкоштовна. Інтерньюз-Україна покриває витрати на харчування, та за потреби проживання та проїзд запрошених учасників.  Кількість учасників обмежена.

Якщо Ви зацікавлені взяти участь у проекті, будь ласка, заповніть онлайн-анкету http://bit.ly/voice-of-war до 9 червня. Результати відбору будуть оголошені після 13 червня.
 

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до координатора проекту Ольги Кучер – моб.: 0 63 138 52 47, 096 90 14 442, е-mail: okucher@internews.ua

 

Довідка:
ГО “Інтерньюз-Україна”
–  одна з найбільших громадських організацій, що працює в сфері медіа та комунікацій в Україні з 1996 р. Місія організації полягає в утвердженні європейських цінностей в Україні через становлення успішних медіа. Діяльність організації спрямована на розвиток незалежних і плюралістичних ЗМІ в Україні, підвищення стандартів роботи журналістів, удосконалення законодавчої бази, що регулює відносини в сфері медіа, розвиток демократії та основ громадянського суспільства, розвиток нових медіа, налагодження ефективної взаємодії між ЗМІ, громадськими організаціями та владою. Веб-сайт: http://internews.ua/

Проект реалізується ГО Інтерньюз-Україна та Міжнародною організацією Internews за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади та Міжнародного фонду “Відродження”.