Другий етап проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» розпочато!

 

22 травня 2017 року Фонд міжнародної солідарності (Польща) у партнерстві з громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева» провели першу орієнтаційну зустріч  учасників, яка фактично дала старт другому етапу проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа».  Проект продовжить сприяти розвитку потенціалу регіональних медіа у висвітленні питань, пов'язаних з відносинами України та ЄС, впровадження УА, інших зобов’язань України перед Європейським Союзом для інформування суспільства про сутність європейської інтеграції та європейських цінностей. Більше того, проект передбачає забезпечення регіональних медіа фінансовою спроможністю для висвітлення європейської тематики у регіональному контексті.

У новому етапі проекту візьмуть участь 60 журналістів, кореспондентів, редакторів. Всі вони є представниками ТВ, радіо, онлайн та друкованих регіональних медіа. 28 журналістів були учасниками першої хвилі проекту і завдяки своїй активній діяльності здобули місце в другому етапі. Найбільша частина учасників представлена журналістами зі східних областей України. Така медіа репрезентативність сприятиме регулярному висвітленню регіонального аспекту реформ, які підтримуються ЄС, а також імплементації УА та регіонального аспекту зближення України та ЄС. 

Безпосередньо на зустрічі Ізабелла Хруслінська, керівник проекту та програмний директор польського Фонду міжнародної солідарності (Solidarity.Fund PL), презентувала короткий огляд компонентів дворічного проекту та представила команду. З компонентами та планами другого етапу проекту можна ознайомитися тут: 

 

 

 

З вітальним словом виступив Ден Райан, представник відділу Сприяння розвитку демократії та врядування Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Він наголосив на необхідності ефективного комунікування всіх трансформаційних процесів, які відбуваються в Україні, а також важливості їх об’єктивного висвітлення журналістами.

 

 

З цією метою, протягом наступних двох років, учасники будуть залучені до процесу більш ефективного комунікування теми євроінтеграції України. Проектом передбачені регулярні прес-брифінги з представниками Офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції задля моніторингу виконання Стратегії комунікування європейської інтеграції, а також орієнтації учасників у поточних відносинах між ЄС та Україною.

Ще одним  інструментом комунікування стане вироблення і розміщення аналітичних та інформаційних матеріалів на європейську тематику учасниками проекту із залученням експертної команди проекту, її менторської підтримки та використання проектної бази даних тематичних матеріалів, а саме інфографік з інформаційно-роз’яснювальними матеріалами, успішних історій, мотиваційних відео.  

Важливою складовою проекту є його грантовий компонент. Всі учасники матимуть змогу подати заявки на конкурс та отримати фінансування на втілення своєї журналістської ідеї.

Для отримання інформації щодо більш точного та повного висвітлення питань європейської інтеграції, зокрема зв'язку євроінтеграції з процесом внутрішніх реформ в Україні, передбачено 10 спеціалізованих вишколів від провідних польських та українських експертів. 

Під час орієнтаційної зустрічі учасники також мали змогу поставити свої запитання, презентувати себе і свої медіа, познайомитися один з одним, з організаторами та донорами проекту.

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: https://www.flickr.com/photos/149231812@N06/albums/72157684155657826

Більш детальну інформацію про проект ви можете дізнатися тут: http://internews.ua/projects/eu-ukraine/eu-ua-assosiation-media-project/

Проект «Точне відображення угоди про Асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Додаткову інформацію можна отримати у команди проекту:

Ізабелли Хруслінської, польський Фонд міжнародної солідарності, e-mail: izabella.chruslinska@solidarityfund.pl

Наталії Руденко, Інтерньюз-Україна, за телефоном: 093 567 00 85, e-mail: nrudenko@internews.ua

Ольги Сушицької, Інтерньюз-Україна, за телефоном:  067 243 63 55, e-mail:  osushytska@internews.ua

Андрія Нечипорука, Товариство Лева, за телефоном: 067 673 38 33, e-mail: anechyporuk@gmail.com