ЗМІ ознайомилися з успішним прикладом ефективного самоврядування у м. Тростянець (Сумська обл.)

 

12-13 квітня у м. Тростянець (Сумська обл.) відбувся прес-тур «Кращі практики місцевого самоврядування», в рамках якого журналісти дізнались про нововведення місцевої влади, які стали запорукою сталого та ефективного розвитку громади.

Розпочався прес-тур із офіційної частини, під час якої запрошеним учасникам розповіли про конкурси, організовані Мінрегіоном: «Кращі практики місцевого самоврядування» і Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальна організація влади». Перший конкурс спрямований на визначення інновацій та ноу-хау, впроваджених на місцевому рівні, які допомагають громадам ставати успішними, а також допомагає керівникам цих громад успішно обмінюватись досвідом. Другий конкурс адресовано представникам ЗМІ, які інформують населення про переваги і досягнення в сфері реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади. Серед його учасників обираються найкращі роботи, що можуть розповісти про реформу цікаво та оригінально.

Як зазначив Андрій Гук, менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні», співорганізатор окреслених конкурсів, «Для проведення цього прес-туру ми не дарма обрали Тростянець. Адже завдяки вдалим муніципальним рішенням, це місто вже неодноразово посідає призові місця на Конкурсі «Кращі практики». Тож ми вирішили: чому би не об’єднати дві наші ініціативи та запросити представників ЗМІ ближче «познайомитися» з цікавими ідеями, які вдалось реалізувати на практиці?». За його словами, поширення таких прикладів може надихнути українців швидше ставати хазяїнами своєї долі і, об’єднуючись, разом досягати добробуту громад.

  

Під час другої частини прес-туру представники ЗМІ змогли на власні очі побачити досягнення міста, а саме – дізнатися про сприятливі умови, які запровадила місцева влада; почути про рівень економічного розвитку завдяки залученим інвестиціям в шоколадну фабрику; із спілкування з громадськими активістами зрозуміти яким чином залучається громада до вирішення місцевих питань та як формується партисипативний бюджет, а під час прогулянки центром вечірнього міста – побачити використання енергоощадного освітлення у міському господарстві.

Другий день прес-туру був присвячений питанню культурної спадщини міста, яка сприяє розвиткові туризму, що є додатковим джерелом для поповнення місцевого бюджету.

Підбиваючи підсумки, тростянецький міський голова Юрій Бова зазначив: «На сьогоднішній день на прикладі Тростянця стає очевидно: бажання влади щодо змін, покладене в основу стратегічного планування розвитку свого міста, в поєднанні з активною працею мешканців, зумовлює сталий економічний та соціально-культурний розвиток. Тростянець цю теорію довів на власному прикладі». За його словами, наступний крок – амбітна мета побудувати в місті економіку замкнутого циклу, що є основою стратегії економічного зростання Європейських міст.

 

Детально про:

діяльність Мінрегіону: www.minregion.gov.ua, facebook/MinregionUkraine;

Програму Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»: www.slg-coe.org.ua;

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у відкритій групі facebook/groups/164973783664685;

ГО «Інтерньюз-Україна»: www.internews.ua; facebook/internewsukraine.