Представники ЗМІ відвідали Луганщину та ознайомились зі станом справ у регіоні

28-29 березня відбувся прес-тур регіональних ЗМІ до Луганщини, під час якого представники ЗМІ змогли побачити сьогоденне життя та актуальні проблеми регіону. Захід було організовано спільно з народним депутатом України Світланою Заліщук, учасницею проекту «Модельний округ» Програми USAID РАДА.

Розпочався захід із прес-брифінгу з Головою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (ЛОВЦА) Юрієм Гарбузом та його заступниками. Очільник ЛОВЦА прозвітував про низку робіт, яку вдалось зробити протягом останнього часу. Це, зокрема, відновлення будівель, у тому числі соціального призначення, які постраждали під час ворожих обстрілів; реалізація програми обміну між шкільними вчителями заходу та сходу України для обміну досвідом; поступове подолання нагальних проблем сфери охорони здоров’я, які були пов’язані з браком кадрів та обладнання, спричинені окупацією обласного центра – Луганська; перенесення майже всіх вищих навчальних закладів, які функціонували на території Луганщини, та продовження їх роботи на підконтрольних Україні територіях. Юрій Гарбуз окремо подякував міжнародним програмам, які допомагають регіону відновлювати життя та побут населення.

Після цього до спікерів долучилися представники правоохороних органів, які розповіли про безпекову ситуацію у Луганській області.

Продовжився прес-тур у смт. Станиця Луганська відвідуванням контрольного пункту в’їзду-виїзду. Силами міжнародної організації «Червоний хрест» це місце обладнано спеціальними місцями, де відвідувачі пункту, а наразі їх кількість стрімко зросла через необхідність особисто отримувати пенсії та інші соціальні виплати, можуть зігрітися, перепочити та випити чай/каву. Крім того, місцеві волонтери закцентували увагу на широкомаштабній просвітній кампанії щодо застереження населення від загрози підривання на мінах, які досі продовжують знаходити місцеві жителі.

Під час відвідування Станиці Луганської журналісти відвідали: ЗОЖ №1, роботу якої відновлено після чисельних обстрілів, вщент спалені ЗОЖ №2 та дитячий будинок творчості, а також місцеву лікарню.

Другий день прес-туру розпочався з публічної дискусії за участі громадських організацій та активістів на тему «Актуальні законодавчі ініціативи в реформуванні виборчого законодавства», організованої Міжнародною фундацією виборчих систем в Україні. Наріжною темою заходу став законопроект щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, який спровокував гостру дискусію між учасниками заходу.

Підбиваючи підсумки дводенного заходу, народний депутат Світлана Заліщук зауважила на необхідності і важливості таких візитів, які допомагають народним депутатам та представникам ЗМІ висвітлювати й вирішувати проблеми у прифронтовій області. «У Луганській області гостро стоять проблеми безпеки, відбудови соціальної інфраструктури, житла людей, умов життя переселенців, роботи учителів та лікарів. Звичні проблеми, які переживають люди на свій території України, тут можна множити на два. Моя мета – намагатися вирішувати маленькі проблеми одна за одною в рамках таких візитів».

Зі свого боку Програма USAID РАДА продовжуватиме і надалі впроваджуватиме різні інструменти, спрямовані на покращення комунікації між парламентарями та виборцями, налагодження конструктивного діалогу між владою і місцевим самоврядуванням та становлення підзвітного та відповідального Парламенту.

Довідка: Захід організовано ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Модельний округ» Програми USAID РАДА, який має на меті покращити комунікацію та взаємодію народних депутатів та громади, що вони представляють у Парламенті. У рамках цієї ініціативи обрано 7 модельних округів.

Програма USAID РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа в партнерстві з громадянською мережею «ОПОРА», громадськими організаціями «Iнтерньюз-Україна» та «Лабораторія законодавчих ініціатив», має на меті сприяти становленню відповідального, підзвітного і демократичного представницького органу – Парламенту України.

Детально про Програму – на сайті www.radaprogram.org

Підпишіться на наші сторінки у Facebook і першими дізнавайтесь про цікаві події:

RadaProgram (Програма USAID РАДА)

EastEuropeFoundation (Фонд Східна Європа)

InternewsUkraine (ГО ««Інтерньюз-Україна»)