В очікуванні європейського потяга: Представництво ЄС провело акцію на Жмеринському вокзалі

Що ми зазвичай робимо на залізничному вокзалі? Чекаємо на потяг, когось зустрічаємо або проводжаємо. На цьому, здебільшого, закінчується перелік наших справ, якщо тільки цей вокзал не візитівка міста та центр культурного життя, як от у Жмеринці. Саме на Жмеринському вокзалі ви могли спіймати європейський потяг разом з командою Представництва ЄС, а також позмагатися на знання фактів про Європейський Союз та відвідати фотовиставку.

Вперше в Україні більше 50 людей взяли участь у вікторині на знання фактів про ЄС на залізничному вокзалі. Також жмеринчани та гості міста змогли насолодитись фотовиставкою європейських та українських міст. Світлини демонстрували спорідненість європейських та українських міст, а також звичок та цінностей їхніх мешканців. 

Вікторина мала на меті перевірити знання жмеринчан про ЄС, його традиції та мистецькі надбання європейських народів. Підказками слугували картини сюжети яких, були пов’язані з питаннями вікторини. Найактивніші учасники отримали пам’ятні призи та поспілкувалися з експертами Представництва ЄС. Така ж вікторина відбулась напередодні і у Вінниці, в одному з популярних місцевих торговельно-розважальних центрів. Вікторина відбулась в рамках інформаційної кампанії “Будуймо Європу в Україні”, під час якої 15-17 лютого 2017 року делегація Представництва Європейського Союзу відвідала Вінницю та Жмеринку.

Впродовж трьох днів експерти ЄС спілкувалися з представниками місцевої влади, підприємцями, громадськими активістами, журналістами, молоддю та пересічними громадянами.

Відтак, 15 лютого представники ЄС взяли участь у круглому столі з владою Вінниці та області, де представили проекти та програми ЄС та обговорили можливості співпраці у 2017 році. Під час неформальної зустрічі за кавою представники ЄС розповіли журналістам та громадським діячам Вінниці про гранти та проекти саме для цього сектору. Плідною була дискусія для представників місцевого бізнесу «Як вийти на ринки ЄС» про можливості, шляхи та експортні перспективи для малого та середнього бізнесу.

Студенти та школярі взяли участь в інтерактивній грі «Засідання Ради ЄС: чи отримає Україна безвіз?». Гра допомогла молодим людям зрозуміти логіку ухвалення рішень Радою ЄС та зрозуміти, що довіра – є найголовнішим критерієм для співробітництва між країнами.

17 лютого делегація Представництва ЄС відвідала Жмеринку та зустрілася з представниками місцевої влади, ГО та молоді. Головним у зустрічі було не лише розповісти про проекти ЄС та пріоритети у роботі Представництва, а послухати, як у невеликих містах України сприймають Європейський Союз та євроінтеграцію. Також під час візиту відбувся спільний обід з редакторами місцевих ЗМІ та візит на місцевий винзавод «Агро Інвест», який відкриває європейські ринки для своїх товарів.

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить по всій Україні. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

Фотографії з подій можна переглянути тут:

https://www.flickr.com/photos/89735755@N03/albums/72157678955486530

За додатковою інформацією щодо інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» звертайтеся, будь ласка, до Вікторії Давидової, Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні за тел. +38 (044) 390-80-10, або e-mail: victoria.davydova@eeas.europa.eu.