В Києві відбулась конференція «Медіа за європейські зміни в Україні»

21 лютого 2017 року Фонд міжнародної солідарності (Польща) у партнерстві з громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та Товариством Лева провели заключну конференцію проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». 

Заключна конференція дала можливість учасникам підбити підсумки проекту, узагальнити результати, послухати виступи експертів, а також поділитися своїми враженнями та думками з колегами. На конференції були представлені успішні кейси комунікування європейської інтеграції України на прикладі регіональних медіа. Регіональні журналісти поділилися практичним досвідом висвітлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС, разом з експертами обговорили роль медіа у висвітленні питань виходу українського бізнесу на ринки ЄС, загальну стратегію розвитку для України в контексті євроінтеграції, поточних змін та реформ.

Проте, захід став не просто узагальненням результатів проекту, в рамках якого була розроблена, зокрема, і Стратегія комунікування європейської інтеграції України, а це стало своєрідним початком реалізації та імплементації цілей цієї Стратегії, які будуть можливі за рахунок постійної тісної співпраці між українською владою, міжнародними партнерами, громадянським суспільством та медіа.

Важливість продовження проекту та роботи в напрямку всебічного комунікування європейської інтеграції в Україні відмітили присутні гості Джон Пеннел, заступник директора Регіональної місії USAID в Україні та Ольга Стефанішина, заступник керівника Офісу віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, які відкривали конференцію. 

 

В заході взяли участь близько 60 осіб, серед яких редактори та журналісти регіональних медіа, які були учасниками різних заходів та активностей протягом проекту: вишколів, майстер-класів, конкурсів, грантових програм, навчальних візитів до Європи тощо. Також конференцію відвідали представники київських мас-медіа, міжнародних та громадських організацій.

До виступів були запрошені ключові експерти, які протягом всього проекту ділилися своїми навичками і знаннями на майстер-класах та вишколах. Всі вони ще раз узагальнили своє бачення програм розвитку, змін та реформ в контексті європейської інтеграції.

  

Програма конференції складалася з двох частин. Під час першої панелі було акцентовано увагу на головних темах проекту (значення Угоди про асоціацію з ЄС та важливість її точного відображення, роль медіа на шляху до європейських змін в Україні, стратегії розвитку країни та шляхи комунікування цих процесів). Також важливою темою дискусії стало питання виходу на ринки ЄС, завдяки участі експертів з бізнесу, консультантів з питань експорту на європейські та міжнародні ринки, учасники обговорили роль медіа в цьому процесі та важливість висвітлення успішних бізнес-кейсів в українських ЗМІ.    

У другій частині конференції спікерами виступили самі учасники проекту, журналісти на редактори регіональних ЗМІ, які презентували свої успішні практики комунікування теми євроінтеграції України, реалізовані завдяки їхній участі у заходах проекту.

  

До того ж на заключній конференції учасники отримали посібник та диск з прикладами найкращих кейсів висвітлення теми євроінтеграції України в регіональних медіа. У цьому посібнику зібрано найкращі матеріали, що підготували учасники грантового конкурсу проекту, а також матеріали журналістів – переможців конкурсів на найкращі євроінтеграційні роботи. Посібник стане хорошим помічником не лише у вивченні різноманіття подання матеріалів на тему європейської інтеграції, виконання Угоди про асоціацію, впровадження європейських стандартів, а також дозволить активніше та ефективніше поширювати цю інформацію серед ширшого кола читачів. Завантажити електронну версію посібника можна тут:

 

  

Такі успішні кейси стали можливими завдяки новим знанням та практичним навичкам, які учасники здобули в ході майстер-класів та вишколів. Великі можливості відкрились для журналістів та редакторів завдяки проведеним конкурсам та наданим грантам. А для того щоб пригадати найяскравіші моменти проекту, була організована фотовиставка.

Світлини учасників та організаторів із проектних заходів, а також цікаві та пізнавальні дані про проект можна подивитися тут:

 

 

Фоторепортаж з заходу можна переглянути тут: https://www.flickr.com/photos/internewsukraine/albums/72157677199851803

Проект «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа» реалізувався протягом 14 вересня 2015 – 31 березня 2017 року за кошти Програми «Підтримка демократії», яка фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Проект здійснювався польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з двома українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та Товариства Лева.
 

Короткий огляд проекту можна проглянути в презентації: