Як комунікувати євроінтеграцію в Україні? – у Києві презентували проект Cтратегії

15 грудня 2016 року у Києві відбулася презентація проекту Стратегії комунікування європейської інтеграції України та Імплементаційного плану її реалізації. Документ розроблено незалежною експертною групою у співпраці з офісом Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

 

Головний акцент документу — інтегрування зусиль Уряду України та ключових неурядових та міжнародних гравців (громадських організацій, медіа та міжнародних організацій) для поліпшення комунікування процесу європейської інтеграції в Україні. Автори документу вважають, що жодна новація у суспільстві не буде успішною, якщо її не пояснити людям, і що без умілої комунікації процесу реформ у суспільстві не буде розуміння і підтримки процесів євроінтеграції.

Головним акцентом документу є ідея створення “чотирикутника співпраці”, що має включати в себе українські державні інституції, міжнародні організації, неурядові організації та медіа, – наголосили під час презентації автори документу. На їхню думку, це зможе допомогти краще координувати комунікування європейської інтеграції в Україні, уникати дублювання зусиль та планувати масштабні інформаційні кампанії.

 

Завантажити текст Стратегії комунікування європейської інтеграції в Україні можна тут

To download Strategy for communicating European Integration in Ukraine please press here

 

 

 

Основними напрямками роботи Стратегії були визначені: 1) комунікування не тільки "згори", але й "знизу" (через історії успіху змін в Україні на місцевому рівні, а також через роботу місцевих та регіональних медіа, які пояснюватимуть як діють чи не діють реформи на практиці); 2) активна робота з роз'яснення реформ – через прості та зрозумілі формати, через пояснення сенсу та перспектив ключових кроків; 3) тісна робота Уряду з медіа та НУО, зокрема через регулярні он- і офф-рекорд зустрічі для постійного оновлення інформаційного контексту; 4) мотиваційне комунікування (через відео, тексти, події) для масової аудиторії, що надихатимуть громадян України до поступової зміни поведінки, наближаючись до європейських цінностей і практик у щоденному житті, наслідуючи приклади успішних практик (головні меседжі тут – "Європа починається з тебе", "Зміни себе"), 5) створення середовищ, зокрема експертно-медійних майданчиків комунікації на місцях – та багато інших.

Проект Стратегії та Імплементаційного плану був розроблений експертною групою, до складу якої увійшли:

  • Дмитро Дубов, завідувач відділу інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства Національного інституту стратегічних досліджень,
  • Володимир Єрмоленко, директор європейських проектів ГО «Інтерньюз-Україна»,
  • Тетяна Лебедєва, почесна Голова Незалежної асоціації телерадіомовників (НАМ),
  • Тарас Петрів, президент Фундації «Суспільність».

Проект документів створювався у тісній співпраці з офісом Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе, Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Кабінету Міністрів України, та у консультаціях з Представництвом Європейського Союзу в Україні та ключовими медійними та неурядовими гравцями в сфері комунікування європейської тематики в Україні.

Захід зібрав за одним обговоренням українських високопосадовців, представників дипломатичних місій, громадських діячів та журналістів, які мали нагоду предметно та ефективно обговорити готовий проект Стратегії, визначити шляхи його можливого доопрацювання, а також окреслити необхідні кроки для подальшої  координації основних гравців для її реалізації.

Стратегія комунікування європейської інтеграції України та Імплементаційний план підготовлені в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа». Проект реалізується за кошти Програми «Підтримка демократії», яка фінансується з Програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Проект здійснюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з двома українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та Товариства Лева. 

 

 

 

Фото із заходу можна переглянути тут: http://bit.ly/presentation-photos