У столиці відзначили переможців конкурсу журналістських робіт про децентралізацію

Днями нагородженням переможців завершився Всеукраїнський конкурс журналістських робіт з тематики «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

20 грудня представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та ГO «Інтерньюз-Україна» зібралися, аби відзначити регіональних журналістів, матеріали яких найбільш яскраво висвітлюють хід реформи та її значення.

Пілотний проект з проведення Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт за тематикою «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» було започатковано у 2016 році. Більше двохсот робіт з усіх куточків України змагалися за перемогу у чотирьох номінаціях – «Онлайн-публікація», «Стаття», «Радіоматеріал» та «Відеоматеріал».

Врешті-решт, після кількох етапів оцінювання та напруженої роботи конкурсної комісії, було визначено 12 претендентів на нагородження. Ними стали: у номінації «Онлайн-публікація» – Олена Шаповал (І місце), Наталія Антонишин (ІІ місце) та Назарій Вівчарик (ІІІ місце). У номінації «Стаття» перемогу здобули Наталія Усенко (І місце), Оксана Лимар (ІІ місце) та Олександр Галяс разом з Інною Іщук (ІІІ місце). Найяскравішими радіоматеріалами виявилися роботи Олександра Бабурова (І місце), Мирослава Бережного (ІІ місце) й Олени Зілінченко (ІІ місце). Що ж до відеоматеріалів, то впевнену перемогу отримав відеоролик Зореслави Тивін (І місце), а друге місце розділили конкурсні матеріали співавторів Дмитра Шпірка та Олександра Сокола й відеоролик Наталі Синюсик та Назара Волошенюка.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, висвітлення у засобах масової інформації результатів децентралізації є суспільним внеском у зміну системи влади в Україні.

«Необхідно інформувати мешканців ОТГ, які нові можливості відкрила громадам реформа децентралізації. Важливо, аби люди зрозуміли, що саме вони мають впливати на владу, визначати пріоритети розвитку, здійснювати політичний контроль», – зазначив він у своєму виступі перед учасниками церемонії.

Саме майстри слова, висвітлюючи у засобах масової інформації результати децентралізації, роблять значний суспільний внесок у зміну системи влади в Україні.

«І в цьому напрямку журналістська праця є важливою для розвитку кожної громади і всієї України у побудові європейської системи комунікацій», – додав Геннадій Зубко.

 

 

 

Переможці Конкурсу ділилися своїми напрацюваннями за темою Конкурсу. Так, Олександр Галяс, один із переможців, поділився своєю методикою створення матеріалів: «В чому секрет? Дуже просто – треба знайти експертів, людей, які розуміються на цьому, поспілкуватися і вникнути у те, що вони роблять».

«Дуже важливо навчати журналістів», – поділилася учасниця конкурсу Зореслава Тивін, автор відеоролику «Дорожня карта реформ». – «Два роки тому я шукала інформацію про децентралізацію і таким чином «знайшла» безліч громадських організацій, які допомагали і навчали нас, журналістів, бо важливо було розумітися в цій темі».

Багато слів було сказано під час церемонії. Але висновок один – робота триватиме – і для журналістів, і для влади, і для громадських організацій.