Фото-проект «Україна очима переселенця»

30 липня 2015 року у Києві відбулась презентація фото-проекту «Україна очима переселенця». Фото-проект є частиною інформаційної кампанії «Ми різні, ми разом», що реалізується громадською організацією «Інтерньюз-Україна» за підтримки Програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
 
Фото-проект «Україна очима переселенця» –  це виставка фотографій та настінний календар, об’єднані темою єдності України, попри відмінності. Автором фотографій стала переселенка з Луганська, фотограф Катерина Пікун. За ініціативи «Інтерньюз-Україна» та Посольства Королівства Нідерландів в Україні вона здійснила подорож українськими містами і за допомогою світлин показала те, якою побачила країну. Кожна пара фотографій показує, що в Україні, на сході і на заході, в центрі чи на півдні, більше спільного, ніж відмінного. Кожна пара символізує, що  у країні більше того, що об’єднує, ніж того, що роз’єднує. Ця серія фотографій – це Україна очима переселенця.

«Я народилася в Луганську, який вважала і буду вважати Україною. Вже рік, як я вимушена була покинути свій дім. Таких, як я – понад мільйон. Але я з гордістю кажу, що наші люди надзвичайні, люди які живуть в Україні. Для нас всіх зараз важкий час. Але всі ми один народ і одна країна. У мене в голові лунають рядки з пісні мого улюбленого співака і справжнього українця Кузьми Скрябіна: «Шукай відповідь в собі, а не в підручнику географії. Ти сам собі країна». Ти створюєш свою країну, ми з вами маленькі країни в серці, які мають один пульс з українським ритмом. Ми всі українці. І наша сила не тільки в єдності, а й в порозумінні, що ми всі різні, але ми разом», – так описала свої враження від роботи над ініціативою автор фотографій Катерина Пікун.
 
Презентація фото-виставки відбулась у київській кав’ярні «Love Сake». Це місце було обрано невипадково. Адже кав’ярня створена руками 26-річної переселенки з Донецька Анастасії Ларкіної. Настя за професією лікар, проте нові життєві обставини також змусили дівчину покинути рідний дім та роботу і без остраху будувати нове життя.
 
У серпні 2015 року фото-виставка «Україна очима переселенця» буде представлена в Українському кризовому медіа-центрі за адресою м. Київ,  вул. Хрещатик, 2, Український дім. Усі охочі зможуть відвідати її безкоштовно. 

Фото-виставка та календар «Україна очима переселенця» є частиною інформаційної кампанії «Ми різні, ми разом», що реалізується громадською організацією «Інтерньюз-Україна» за підтримки Програми МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Основна ідея проекту – сприяти єдності країни через інтеграцію переселенців до місцевих громад, а також створити умови для майбутньої реінтеграції нині окупованих територій.

За інформацією Агентства ООН у справах біженців, на 17 липня 2015 в Україні налічується 1 391 200 внутрішньо переміщених осіб, і їх кількість продовжує зростати. В інформаційній кампанії «Ми різні, ми разом» ми прагнули багато говорити саме про внутрішніх переселенців. Про їхній біль та їхні проблеми. Про тих, хто їм допомагає, і як їм допомогти. Про те, що вони і досі потребують допомоги. Ми прагнули показати, що Україна єдина, попри відмінності.  Ми зняли багато телевізійних сюжетів і зробили серію статей. З ними можна ознайомитися за посиланням: http://internews.ua/2015/01/all-different-all-together/

За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Ірини Малютіної за тел. (098)988-88-89 або e-mail: imaliutina@internews.ua.