Невідкладно підписати закон про заборону російської телепропаганди

Заява громадських організацій 

5 лютого Верховна Рада України прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (№ 1317).

Законопроект  передбачає заборону демонстрування фільмів та програм, що пропагують російську армію, міліцію, спецслужби та інші органи  держави-окупанта, всіх нових російських фільмів та серіалів, а також фільмів та програм за участю осіб, які загрожують національній безпеці України.

З часу голосування минуло вже три тижні, однак закон досі не підписано Головою Верхової Ради. Як формальний привід для зволікання використовується заява депутатів-регіоналів з так званого «Опозиційного блоку» про нібито порушення регламенту під час прийняття законопроекту.

Ми розуміємо, чому цьому закону протидіє московська п’ята колона у Верховній Раді.

Ми розуміємо, чому він став поперек горла тим олігархічним власникам телеканалів, які й через рік після початку російської збройної агресії продовжують зомбувати українських глядачів пропагандою окупаційних силових структур та ідей «русского мира».

Але ми не можемо зрозуміти й виправдати позицію спікера та регламентного комітету. Адже у разі скарг на порушення процедури регламент Верховної Ради дає лічені дні на всі необхідні дії, а ніяк не тижні. Зволікання з підписанням такого важливого для протидії інформаційній агресії закону дискредитує Верховну Раду і викликає справедливе обурення.

У зв’язку з цим закликаємо Голову Верховної Ради України Володимира Гройсмана негайно підписати проголосований парламентом проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (№1317) і невідкладно подати його на підпис Президенту.

Якщо до кінця тижня законопроект не буде підписано, ми розпочнемо громадські акції проти спроб зберегти російську пропаганду на телебаченні.

Перша попереджувальна акція відбудеться в понеділок, 2 березня, о 10.30, перед засіданням Погоджувальної Ради.

«Асоціація Політичних Наук»

«Комітет відновлення історичної справедливості»

«Не будь байдужим!»

«Рух Державотворців»

Волонтерська ініціатива Безкоштовні курси української мови

Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т.Шевченка

ГІ «Бойкот російського кіно»

ГІ Моніторинг «Відкрито»

ГО «И так поймут»

ГО «КолоВорот»

Громадянський рух «Відсіч»

Група «Політика національної пам’яті» Реанімаційного пакету реформ

Інтерньюз-Україна

Мистецьке об’єднання «Остання барикада»

Рух «Простір свободи»

Центр досліджень визвольного руху

Центр міжнародного захисту прав людини НаУКМА

Центр розвитку інновацій