Проект «Збільшення толерантності до нацменшин та біженців серед українського суспільства шляхом збільшення якості та масштабу висвітлення цих громад в ЗМІ»

Метою проекту було збільшення кількості журналістських матеріалів на тему національних меншин, підвищення рівня обізнаності українців з проблематикою життя представників національних меншин, і, таким чином, підвищення рівня толерантності до не українців в Україні.

До участі в заходах проекту були залучені біженці, представники національних меншин, що проживають в Україні, та журналісти. Було проведено навчання для журналістів стосовно аспектів розуміння теми біженців та нацменшин та правильного її висвітлення в ЗМІ, щоб це сприяло позитивній зміні громадської думки щодо цього питання. Інтерньюз-Україна провела два тренінги на тему «Національні меншини та біженці в українських медіа – подолання стереотипів та посилення толерантності» (13-14 липня 2012 р. та 20-21 липня 2012 р.) та медіа-захід Tolerance Camp (25 вересня 2012 р.). До участі в Tolerance Camp було запрошено 15 журналістів, 12 представників національних та релігійних меншин і 3 біженці.

Tolerance Camp став інтерактивним майданчиком для відкритого діалогу між безпосередніми учасниками питання ксенофобії в Україні. Модератором медіа-форуму був Максим Буткевич – правозахисник, співкоординатор Проекту «Без кордонів» ГО «Центр Соціальна Дія».

Представники національних меншин та біженці, що проживають в Україні, змогли відверто поділитися своїми проблемами, а також побажаннями щодо матеріалів про їх життя в ЗМІ.  Багато з них обмінялись контактами з журналістами, що брали участь у заході, і, отже, матимуть можливість регулярно співпрацювати з деякими виданнями у майбутньому.  Натомість, журналісти-учасники заходів проекту значно підвищили свою обізнаність у темі життя національних меншин. Зокрема, вони дізналися про те, як розпізнати «мову ворожнечі» та уникати її ретрансляції в журналістських репортажах, як уникати однобокого висвітлення життя представників національних та інших меншин в медіа, як і з яких джерел можна отримати правдиву і об’єктивну інформацію про ці категорії громадян. Також вони ознайомились із законодавчо-правовою базою, що регулює становище мігрантів, біженців та шукачів притулку в Україні.

Після медіа-форуму Tolerance Camp було опубліковано низку журналістських матеріалів (Перший національний, Громадський простір, ГУРТ, ОДТРК,  Інтернет-газета «Міграція», ІА «Status Quo», газета «Сегодня», Волинські новини).

Дати реалізації проекту: 1 червня – 1 жовтня 2012 року.

Джерело фінансування:  Фонд сприяння демократії, Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні.