Проект «Інформаційна он-лайн присутність вразливих груп населення»

Проект «Сприяння розширенню інформаційної присутності та збільшенню масштабу та ефективності адвокаційної діяльності вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я через опанування ними технологій нових медіа та Інтернету» проводився з метою розширити інформаційну присутність в онлайн-медіа та Інтернеті представників вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я. Вразливі групи населення, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям (наркозалежні, які отримують замісну терапію; люди, хворі на вірусний Гепатит С), часто не мають можливості відстоювати свої інтереси і захищати свої права. В Україні щороку помирає 700 000 людей, багато з них – від тяжких хвороб, але доступ до паліативної допомоги є обмеженим. Проект був покликаний збільшити та якісно покращити комунікаційну та адвокаційну діяльність представників уразливих груп населення через опанування ними технологій нових медіа та Інтернету.

Додатковим завданням проекту було активізувати інтерес та налагодити комунікацію журналістів і редакторів, які займаються соціальною тематикою, з вразливими групами населення для більш якісного висвітлення матеріалів у сфері охорони здоров’я та налагодження сталих партнерств між медіа  та активними представниками цих груп.

Участь у проекті взяли наркозалежні, які отримують замісну терапію, люди, хворі на вірусний Гепатит С та представники організацій, які працюють у сфері розвитку системи паліативної медицини в Україні.

Проект реалізовувався в три етапи – дводенний тренінг з нових медіа «Комунікація, персональна ефективність та безпека користувачів в Інтернеті» (20-21 серпня 2012), триденний тренінг поглибленого рівня «Інформаційна присутність, адвокасі-кампанії та організаційна комунікація за допомогою Інтернету» (15-17 жовтня 2012) та майстер-клас «Ефективне поширення ідей за допомогою Інтернет-технологій» (10 листопада). Навчання дозволили учасникам підсилити як персональні навички застосування Інтернету, так і покращити групову взаємодію за допомогою можливостей Інтернету. Учасники проекту засвоїли ключові правила спілкування в мережі, навчалися краще розуміти засади роботи соціальних мереж, стилістику он-лайну, отримали практичні поради щодо анонімності, збереження персональних даних та обмеження доступу до інформації. До того ж у результаті проведених тренінгів учасники налагодили співпрацю з журналістами, навчилися більш ефективно відстоювати свої права та інтереси.

У рамках проекту було підготовлено та поширено 5 інформаційних вісників і велися онлайн-консультації щодо використання нових медіа. 

Проект сприяв поширенню комунікаційного потенціалу представників вразливих груп населення, зокрема, набуття навичок створення онлайн-спільнот та використання широкого спектру комунікаційних он-лайн інструментів. Паралельно через більш якісне та ширше висвітлення в ЗМІ проблем охорони здоров’я в України було підвищено рівень обізнаності пересічних громадян щодо існуючих проблем та викликів для вразливих груп населення, зменшення стереотипів відносно них.

Дати реалізації проекту: червень-грудень 2012

Джерело фінансування: Міжнародний фонд «Відродження»