Проект «ENP East Media Freedom Watch»

Проект моніторингу свободи медіа в країнах Східного партнерства «ENP East Media Freedom Watch» реалізовується з метою захисту свободи слова та прав журналістів у шести країнах – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні. Ініціатором проекту став Форум громадянського суспільства Східного партнерства, який був заснований в 2009 році під егідою Європейської Комісії.

Основна мета проекту – інформувати суспільство та міжнародну спільноту про стан дотримання свободи слова та прав журналістів у шести країнах Східного партнерства. Перш за все, результати проекту матимуть практичну користь для журналістів, медіа-експертів, політиків, організацій громадянського суспільства, організацій із захисту прав людини, свободи слова, прав журналістів та ЗМІ, на місцевому та міжнародному рівнях.

У рамках проекту створений веб-сайт mediafreedomwatch.org, який відображає ситуацію з дотриманням прав медіа та журналістів у шести країнах Східного партнерства. Оцінка рівня свободи слова формується на основі «Індексу свободи медіа», який розроблений медіа-експертами країн-учасниць спеціально для проекту.

Також кожного місяця видається електронний дайджест – вибірка інформації про найбільш резонансні випадки утискання свободи медіа в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні. Дайджест буде представлений на сайті проекту та інформаційних ресурсах організацій-партнерів, розсилатися електронною поштою, а також поширюватися у соцмережах.

Щокварталу готується звіт російською та англійською мовами про свободу засобів масової інформації в країнах-учасницях проекту. Протягом реалізації проекту на основі матеріалів експертів з шести вищезгаданих країн буде видано два медіа-ландшафти «ENP East Media Freedom Landscape» – проміжний та фінальний аналітичний звіт, що узагальнить результати аналізу стану свободи медіа.

Сторінки проекту в соціальних мережах:

Facebook – Eastern Partnership Media Freedom Watch

Twitter – @mediafreewatch

Дати реалізації проекту: березень 2013 – лютий 2015

Джерело фінансування: Європейська Комісія